کد خبر:5448
پ

۹ پایگاه اورژانس در البرز افتتاح می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر مهرداد بابایی، رئیس مرکز اورژانس استان البرز گفت: از ۲۵ تا ۳۱ مرداد ماه کارشناسان واحد دیسپچ و ارتباطات اورژانس البرز پاسخگوی ۱۱ هزار و ۴۲۸ تماس تلفنی بودند و تکنسین های اورژانس این استان نیز به ۳ هزار و ۵۴۰ ماموریت اعزام شدند که از این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر مهرداد بابایی، رئیس مرکز اورژانس استان البرز گفت: از ۲۵ تا ۳۱ مرداد ماه کارشناسان واحد دیسپچ و ارتباطات اورژانس البرز پاسخگوی ۱۱ هزار و ۴۲۸ تماس تلفنی بودند و تکنسین های اورژانس این استان نیز به ۳ هزار و ۵۴۰ ماموریت اعزام شدند که از این تعداد، ۳۶۹ مورد ترافیکی و ۳ هزار و ۱۷۱ مورد مربوط به حوادث غیرترافیکی بود.

وی با بیان اینکه در مجموع این ماموریت ها، ۲ هزار و ۸۸۹ نفر از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی البرز بهره مند شدند که از این میان، یک هزار و ۶۹۲ نفر در محل درمان شده و یک هزار و ۱۲۹ نفر به بیمارستان منتقل شدند. اورژانس هوایی استان نیز در هفته اخیر با انجام دو ماموریت به دو مصدوم امداد رسانی کرد. با اضافه شدن ۵ دستگاه موتور، تعداد موتورلانس های اورژانس البرز به ۹ دستگاه رسید که این امر کمک شایانی به کاهش سرعت رسیدن بر بالین بیمار کرده است.

بابایی با بیان اینکه در هفته گذشته تکنسین های موتور اورژانس استان به ۳۱۱ ماموریت اعزام شدند، از برگزاری نشست خبری با خبرنگاران با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن جلسات مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی البرز خبر داد و اضافه کرد: در این نشست  به تشریح عملکرد سال ۹۸، سه ماهه نخست سال جاری اورژانس البرز و مقایسه آن با آمار سه ماهه اول سال گذشته پرداخته شد.

رئیس مرکز اورژانس استان البرز با اشاره به بررسی عملکرد اورژانس پیش بیمارستانی در مقابله با ویروس کووید ۱۹ و ارائه آماری در این خصوص به خبرنگاران، عنوان کرد: از جمله نکات قابل توجه مطرح شده در این نشست، می توان به ارائه برنامه های روزهای آینده از جمله معرفی پروژه های آماده افتتاح این مرکز اشاره کرد که مهمترین آنها افتتاح ۹ پایگاه اورژانس و بهره برداری از ۱۲ دستگاه آمبولانس و ۵ موتورلانس است.

وی اذعان کرد: از دیگر اخبار مهم هفته گذشته می توان به حضور سپیدپوشان اورژانس البرز در مهمترین رویداد علمی کشور اشاره کرد. همزمان با برگزاری آزمون کنکور سراسری سال ۹۹، تمامی پایگاه های اورژانس البرز در حالت آماده باش قرار گرفتند و روزانه در ۱۰ حوزه اصلی واحد های عملیاتی شامل۸ آمبولانس، یک اتوبوس لانس و دو موتورلانس در حوزه های محل برگزاری آزمون استقرار پیدا کردند.

انتهای پیام/ علی سلیم نژاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری