کد خبر:4952
پ

۷ روستای توریستی جاده چالوس از نعمت گاز برخوردار می شوند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم گازرسانی به روستاهای بخش آسارا با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی فاز اول این پروژه گفت: امروز فاز دوم این پروژه آغاز خواهد شد و طبق وعده پیمانکار ۱۸ […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم گازرسانی به روستاهای بخش آسارا با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی فاز اول این پروژه گفت: امروز فاز دوم این پروژه آغاز خواهد شد و طبق وعده پیمانکار ۱۸ ماه دیگر عملیات فاز دوم به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در فاز نخست این پروژه ۱۵ روستای پایین سد را هدف‌گذاری کردیم، افزود: عملیات در روستای کندر با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است. در فاز دوم، هفت روستای باغ پیر، سرودار، پورکان، وینه، دره سر، آدران و خوزنکلا با اعتباری بالغ‌ بر ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اجرایی می‌شود. ۴۳ کیلومتر طول لوله‌گذاری این پروژه است که ۱۳ کیلومتر آن کنار جاده است.

تقی نژاد مدت این پیمان را ۴۵۰ روز عنوان کرد و با بیان اینکه تأمین اعتبار این پروژه از منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران خواهد بود، مطرح کرد: با پیشرفت پنج کیلومتری از این پروژه، پیمانکار فاز سوم نیز انتخاب خواهد شد. اجرایی شدن گازرسانی به روستاهای جاده چالوس، آرزوی دیرینه مردم این خطه بوده است که با همت و تلاش مسئولین استان محقق خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت تحت پوشش شهری از گاز طبیعی در استان البرز ۹۹٫۹ درصد و در سطح کشوری ۹۷٫۷ درصد بوده و این در حالی است که با توجه به افزایش جمعیت سه درصدی، ۴۰ هزار مشترک جدید را هرساله در این استان شاهد هستیم. درصد بهره‌مندی روستایی از گاز طبیعی در استان البرز ۸۵٫۲ درصد و در سطح کشوری ۸۱٫۳ درصد است.

۷ روستای زیبا و توریستی جاده چالوس از موهبت گاز بهره‌مند‌ می شوند

عزیزالله شهبازی، استاندار البرز نیز در این مراسم گفت: طی دو سال اخیر به واقع نهضت گازرسانی به روستاها و مناطق مختلف البرز برای مصارف خانگی و صنعتی راه اندازی شده است.در این مراسم، پروژه گازرسانی به هفت روستای این جاده زیبا آغاز می‌شود؛ بهره‌مندی از موهبت گاز، آرزوی دیرینه مردم روستاهای محور کرج – چالوس است.

وی بیان کرد: طبق تعهد پیمانکار پروژه، مقررشده گازرسانی به روستاهای باغ پیر، سرودار، پورکان، وینه، دره سر، آدران و خوزنکلا طی مدت یک سال محقق شود. روستاهای جاده کرج – چالوس جاذبه های فراوانی نیز برای گردشگران دارند ازاین‌رو با جدیت درصدد ارتقای زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری و بومگردی در این روستاها هستیم.

استاندار البرز اظهار کرد: اعتبار پروژه گازرسانی به روستاهای محور کرج – چالوس حدود ۱۰ میلیارد تومان است که تأمین‌شده است و انتظار می‌رود روند اجرای آن تسریع شود و تا پیش از پایان کار دولت تدبیر و امید شاهد بهره‌برداری از این امکان مهم باشیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری