کد خبر:5643
پ

۳۰ قاضی جذب دادگستری استان البرز شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در آئین تودیع و معارفه سرپرست محاکم تجدیدنظر و کیفری یک و معاونت حقوقی دادگستری کل این استان و سرپرستان مجتمع های حقوقی و خانواده کرج، هدف از تغییرات انجام شده را اجرای سیاست چرخش نخبگان در دادگستری استان بیان […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز در آئین تودیع و معارفه سرپرست محاکم تجدیدنظر و کیفری یک و معاونت حقوقی دادگستری کل این استان و سرپرستان مجتمع های حقوقی و خانواده کرج، هدف از تغییرات انجام شده را اجرای سیاست چرخش نخبگان در دادگستری استان بیان کرد و گفت: از سال گذشته این تغییرات در مجموعه قضایی البرز آغاز شده و با توجه به اقتضائاتی که اجرای طرح تحول قضایی دارد تلاش شده در راستای تحقق سریع‌تر اهداف، تغییراتی ایجاد شود.

وی با اشاره به سفر سال گذشته رئیس قوه قضائیه به استان البرز مطرح کرد: این سفر مصوبات بسیار مهمی در زمینه تامین کادر قضایی و اداری و توسعه فضای فیزیکی استان البرز داشت که از برکات آن می‌توان به جذب ۴۷ قاضی در سال گذشته و ۳۰ قاضی در ۶ ماهه نخست سال جاری اشاره کرد؛ همچنین در زمینه زیرساختی، تکمیل ساختمان دادگستری کل استان البرز و احداث چندین مجتمع قضایی دیگر از جمله مجتمع حقوقی و خانواده در کرج و ساختمان دادگستری و دادسرا در چهارباغ، اشتهارد، فردیس و ساوجبلاغ در دستور کار قرار دارد و با جدیت در حال پیگیری است.

رئیس کل دادگستری استان البرز بخشی از اقدامات انجام شده در مجتمع خانواده کرج را برشمرد و اظهار کرد: یک اقدام مهم در کشور که مبدا آغاز آن دادگاه خانواده کرج بود اجرای سامانه نوبت‌دهی اینترنتی اجرای احکام با پیگیری شورای تحول و اجرای آن توسط معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان البرز بود که با توجه به نتایج مثبت آن در افزایش تکریم ارباب رجوع، از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در تمام دادگستری‌های کشور در حال اجراست.

فاضلی هریکندی حضور قضات با تجربه و دارای سوابق علمی روشن و دارای تراز قضات دیوان عالی کشور را از ویژگی‌های شعب دادگاه های تجدید نظر استان دانست و عنوان کرد: افتتاح شعب جدید در محاکم تجدیدنظر استان البرز از دستاوردهای یک سال اخیر دادگستری است؛ اکنون ۱۵ شعبه فعال داریم که این تعداد با تکمیل ساختمان جدید به ۱۹ شعبه افزایش خواهد یافت.

وی بهبود شرایط محاکم حقوقی کرج در ادامه و تکمیل اقداماتی که در دوره مدیریت قبلی صورت گرفته را به عنوان جدی‌ترین خواسته خود از سرپرست جدید این مجموعه مطرح کرد و متذکر شد: به دلیل بروز برخی مشکلات، محاکم حقوقی شهرستان کرج، بیشترین میانگین مانده شعب در کشور را دارد که انتظار می رود با محقق شدن اقدامات تحولی که بخشی از آن ها آغاز شده جایگاه این مجموعه ارتقا یابد.

رئیس کل دادگستری استان البرز ادامه داد: بخشی از مشکلات مجتمع حقوقی کرج در کنار حجم بالای ورودی و کمبود کادر قضایی و اداری که تا حدود زیادی برطرف شده، عدم حضور قضات با سابقه حقوقی بوده که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پس از شناسایی قضات دارای تحصیلات و توانمندی مرتبط، این مشکل را برطرف خواهیم کرد. دو هدف کاهش آمار طلاق و اجرای سیاست های قوه در خصوص پرونده های مهریه باید با جدیت در دستور کار سرپرستان جدید مجتمع دادگاه‌های خانواده کرج قرار گیرد.

فاضلی هریکندی اذعان کرد: قانون، نظر مراجع عظام تقلید و نظر ریاست قوه قضائیه، تکلیف در زمینه مهریه و بازداشت به جهت مهریه را مشخص کرده است و باید این دیدگاه در مجموعه ایجاد شود که اگر فردی اموال شناسایی شده ندارد فرصتی برای پرداخت دیون به وی داده شود.

در این مراسم از عملکرد سید مرتضی میرغفاری در محاکم تجدید نظر استان و کیفری یک استان البرز تقدیر و حجت الاسلام و المسلین احمد قاضی اسدی به عنوان سرپرست جدید این مجموعه معرفی شد که سابقه معاونت فرهنگی، ریاست دادگستری نظرآباد و مستشاری و ریاست شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر استان را در کارنامه خود دارد.

در ادامه شیرازد اسدی به دلیل عملکرد خود در دادگاه های خانواده کرج مورد تقدیر قرار گرفت و به عنوان سرپرست محاکم حقوقی کرج معرفی شد؛ همچنین حجت الاسلام و السلمین علی اکبر مختاری جایگزین اسدی در مجتمع خانواده کرج شد. عارف رضایی نیز که پیش از این سرپرست مجتمع حقوقی کرج بود با تقدیر از خدمات وی به عنوان سرپرست معاونت حقوقی دادگستری کل استان البرز معرفی شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری