کد خبر:5732
پ

۲۰۰ رقبه در استان البرز سنددار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حجت الاسلام علی دشتکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن همایش امامزاده طاهر (ع) کرج برگزار شد گفت: قریب به ۱۲ هزار رقبه در سطح استان وجود دارد که در موضوعات مختلف وقف شده […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حجت الاسلام علی دشتکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن همایش امامزاده طاهر (ع) کرج برگزار شد گفت: قریب به ۱۲ هزار رقبه در سطح استان وجود دارد که در موضوعات مختلف وقف شده اند.

وی وقف عام و خاص را انواع وقف دانست و ادامه داد: موضوعات مختلفی مانند رسیدگی به نیازمندان و امور مربوط به آن ها از قبیل ازدواج و کمک در خرید منزل وجود دارد که وقف عام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز افزود: نیات مختلفی داریم اما اولویت اول ما در رویکرد جدید، پس از حراست از موقوفات، بهره ور کردن آن هاست که در یک سال اخیر برنامه های مفیدی در استان انجام شده که خروجی آن ها رشد ۱۰ درصدی بهره وری موقوفات است.

وی ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای واقفان خیراندیش که در قید حیات هستند و علو درجات برای آنان که فوت کرده اند، بیان کرد: با توجه به اینکه اولویت اول ما مستند کردن موقوفات است بر اساس پیش بینی متولیان امر در حوزه ثبتی و حقوقی بیش از ۲۰۰ رقبه در ۶ ماهه نخست امسال سند دار شده است.

دشتکی ضمن سپاسگزاری از حرکت جهادگونه اداره کل ثبت اسناد استان البرز مطرح کرد: نقشه برداری از حدود ۹۰ بقعه و امامزاده در استان البرز انجام شده و در سامانه ای متعلق به ثبت اسناد به نام کاداست ثبت شده و در مرحله صدور سند است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اظهار کرد: در بخش حفظ حراست و بهره مندی از موقوفات GIS قریب به ۶ هزار رقبه باید در این طرح قرار گیرد که تاکنون حدود ۴ هزار رقبه انجام شده و تلاش می کنیم تا پایان سال تکمیل شود.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری