کد خبر:5277
پ

پروژه چرمشهر-آبیک ۲۰ درصد بار ترافیکی البرز را کاهش می دهد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز در بازدید از ابر پروژه ملی چرمشهر_آبیک در محدوده البرز با اشاره به اینکه این پروژه غدیر نامگذاری می شود، گفت: حدود ۴۳ کیلومتر از این پروژه ۱۵۸ کیلومتری در محدوده استان البرز قرار دارد. وی با بیان اینکه برآورد اعتباری این پروژه از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز در بازدید از ابر پروژه ملی چرمشهر_آبیک در محدوده البرز با اشاره به اینکه این پروژه غدیر نامگذاری می شود، گفت: حدود ۴۳ کیلومتر از این پروژه ۱۵۸ کیلومتری در محدوده استان البرز قرار دارد.

وی با بیان اینکه برآورد اعتباری این پروژه از آغاز، ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده و اکنون نیز یک هزار میلیارد تومان به آن افزوده شده است، ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۹۴ آغاز شد و دو منطقه آن در البرز واقع شده است.

استاندار البرز مطرح کرد: این مسیر به عنوان یک ابر پروژه می تواند نقش بسزایی در تسهیل و تسریع حمل و نقل کشور و به ویژه کاهش بار ترافیک خودروهای سبک و سنگین از محورهای مواصلاتی البرز داشته باشد.

شهبازی افزود: این مسیر تاثیر بسیاری در بازگشایی ریه های تنفسی البرز دارد چراکه با بهره برداری از آن ۲۰ درصد بار ترافیکی محورهای مواصلاتی استان کاهش می یابد. این پروژه اولین آزادراهی است که به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شد که خودروها می توانند از آن ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت سرعت مجاز داشته باشند.

وی بیان کرد: قطعه اول و دوم این پروژه به طول ۵۳ کیلومتر ظرف دو ماه آینده با تکمیل ابنیه و پل تالاب صالحیه طبق وعده مجری و پیمانکار، به سرانجام می رسد. با توجه به مطالبات مردمی و باری که خودروها می توانند برای ۱۴ استان داشته باشند قطعات ۱ و ۲ از قطعات ۳ و ۴ اهمیت بیشتری دارند از این رو وزارت راه و شهرسازی، شرکت ساخت بزرگراه های کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای این امر با اشتراک نظر، اهتمام ویژه ای دارند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری