کد خبر:3806
پ

۱۸ پایه برق در طالقان شکسته شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رامین فرج، معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: در پی بارش‌های قابل توجه روز‌های اخیر که در مسیر‌های کوهستانی جاده کرج – چالوس و طالقان به صورت برف اتفاق افتاد، تاسیسات شبکه‌های توزیع برق دچار خسارت شده است. وی با بیان اینکه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رامین فرج، معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: در پی بارش‌های قابل توجه روز‌های اخیر که در مسیر‌های کوهستانی جاده کرج – چالوس و طالقان به صورت برف اتفاق افتاد، تاسیسات شبکه‌های توزیع برق دچار خسارت شده است.

وی با بیان اینکه براثر بارندگی‌های چند روز اخیر هفت میلیارد ریال خسارت به تاسیسات برق استان البرز وارد شد، افزود: در محدوده جاده کرج – چالوس مسیر روستای آزادبر دو اصله پایه برق فشار متوسط در تاریخ ۲۲ فروردین ماه به علت طغیان آب رودخانه سقوط کرد که موجب قطعی برق قسمتی از فیدر نسا شده و با تلاش تیم‌های فنی شرکت توزیع برق البرز روشنایی برق ساکنان محدوده جاده کرج – چالوس دوباره تأمین شد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان البرز بیان کرد: بیشترین مشکلات بارش‌های اخیر در محدوده طالقان حادث شد که به علت بارش برف سنگین، رانش زمین و طغیان رودخانه‌های محلی تعداد ۱۸ اصله پایه برق فشار متوسط در مسیر‌های مختلف دچار شکستگی و منجر به قطعی برق در مناطقی از این شهرستان از جمله روستا‌های ناریان و خچیره شد.

فرج افزود: پس از باز شدن مسیر جاده‌های این روستا‌ها دو دستگاه ژنراتور (۱۰۰ و ۱۲۵ کا و آ) در منطقه نصب و به موازات آن عملیات تعویض پایه‌های شکسته آغاز شد. روستای خچیره نیز پس از باز شدن مسیر که به علت رانش کوه مسدود شده بود در تاریخ ۲۳ فروردین ماه با تعویضدو۲ اصله پایه شکسته برقرار شد؛ اکنون مشکل قطعی برق تمام مناطق آسیب دیده از بارندگی‌ها در استان البرز برطرف شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری