کد خبر:4367
پ

یکی از پایه های اصلی مقابله با بحران های کشور، هلال احمر است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای هلال احمر استان به مناسبت هفته صلیب سرخ و هلال احمر ضمن تبریک این مناسبت به فعالان هلال احمر با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و همچنین تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از فرزندان این مرز […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای هلال احمر استان به مناسبت هفته صلیب سرخ و هلال احمر ضمن تبریک این مناسبت به فعالان هلال احمر با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و همچنین تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از فرزندان این مرز و بوم در حادثه ناوچه کنارک گفت: از ۱۷ تا ۲۴ اردیبهشت ماه روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ است از این رو قدردان زحمات فعالان جمعیت هلال احمر هستیم.

وی با بیان اینکه دو واحد بسیار مهم هلال احمر در تولید تجهیزات پزشکی کشور در البرز مستقر است، ادامه داد: البرز با وجود گسل های مهم، جزو نقاط قرمز و حادثه خیز در خصوص زلزله محسوب می شود، از سوی دیگر نیز هلال احمر البرز نقش حائز اهمیتی در رابطه با یاری رساندن در حوادث به استان های دیگر به ویژه پایتخت بر عهده دارد. هلال احمر یک نهاد مردمی است و رئیس جمهور نیز بر این اساس این نهاد را مرجع نقل و انتقال کمک های مقابله با کرونا اعلام کرد.

شهبازی ضمن اعلام آمادگی برای کمک و رفع موانع فعالیت هلال احمر البرز، خطاب به فعالان هلال احمر بیان کرد: به جایگاه و اهمیت کار ایثارگرانه شما باور راسخ دارم و از دوران تحصیل به عضویت جمعیت جوانان هلال احمر درآمدم. این نهاد دارای سرمایه اجتماعی غنی است و تمامی اقشار جامعه در آن عضویت و فعالیت دارند.

دکتر ناصر چرخساز، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز نیز در این دیدار ضمن بیان تاریخچه تاسیس صلیب سرخ و هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر استان البرز با حدود ۲۲۰ پرسنل و جمع کثیری از نیروهای داوطلب در شهرستان های کرج، فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد و طالقان مشغول به کار و خدمات رسانی به مردم این استان است.

وی با اشاره به عملکرد امدادگران، جوانان، داوطلبان و پرسنل این جمعیت در بحران ها و حوادث طبیعی و غیرطبیعی به ویژه اقدامات جمعیت در مبارزه با ویروس کرونا بیان کرد: این استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در چندین نقطه مهم، علاوه بر برپایی ایستگاه سلامت و غربالگری، گندزدایی و ضدعفونی سطوح شهر به حمایت و کمک به مردم آسیب دیده از کرونا نیز پرداخته است.

در ادامه این نشست عزیزالله شهبازی استاندار البرز ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر از زحمات شبانه روزی این سازمان مردم نهاد در حوادث و بحران های مختلف همچون زلزله کرمانشاه، سیل گلستان، لرستان و خوزستان، طرح ملی مبارزه با کرونا و … تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری