کد خبر:5031
پ

کرونا طی ۴۸ ساعت گذشته، ۵۰ نفر دیگر را در البرز قربانی کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در ۷۲ ساعت اخیر بسیاری از البرزی ها عزیزان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادند، گفت: این سوگواری بسیار دردناک است و گفت و گوهای کلیشه ای، تکراری […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در ۷۲ ساعت اخیر بسیاری از البرزی ها عزیزان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادند، گفت: این سوگواری بسیار دردناک است و گفت و گوهای کلیشه ای، تکراری و شعاری فایده ای ندارد.

وی با بیان اینکه در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۵۰ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده اند، ادامه داد: اکنون باید به این باور برسیم که هر یک از معاونت ها و مدیران کل مسئولیت سنگینی دارند و نباید به ماموریت ها به صورت گذرا اکتفا کنند؛ ضرورت دارد به صورت میدانی درصدد اجرای مصوبات باشند.

استاندار البرز با بیان اینکه سن ابتلا و تلفات کرونا کاهش یافته است، اذعان کرد: راه اندازی نقاهتگاه ها مصوب شده که باید گزارش دقیقی از این امر ارائه شود. اولویت اول ما سلامت مردم است؛ باید نیروهای آموزش دیده سایر ادارات و ارگان ها هر چه سریع تر وارد میدان شوند و به یاری بهداشت و درمان بشتابند.

شهبازی از مراجعه یک هزار ۸۳ نفر بیمار مشکوک به کرونا در روز یکشنبه و ۸۰۰ نفر در روز دوشنبه به بیمارستان های البرز خبر داد و بیان کرد: در بازدید سرزده امروزم از داروخانه های کرج مردم از نبود انسولین گلایه کردند؛ چرا رییس دانشگاه علوم پزشکی گزارشی در این رابطه ارائه نداده است که تدبیری اتخاذ کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگترین مرکز ماسک کشور در اشتهارد است، افزود: از چند داروخانه بازدید کردیم که از قیمت مصوب ماسک خبری نبود؛ مسئولان مربوطه در این بخش چه می کنند؟ چرا دستگاه های نظارتی بر این روند نظارت جدی ندارند؟ تمامی نیروها بسیج شوند و بر روند خدمات و توزیع ماسک و اقلام بهداشتی نظارت کنند.

استاندار البرز با اشاره به اینکه اکنون مامور به وظیفه نیستیم، مامور به نتیجه هستیم، مطرح کرد: باید نتایج و خروجی جلسات و مصوبات مشخص باشد، از دست دادن جان مردم بسیار دردناک است. طبق بیانات رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه، از مدیر جسور و بی باک حمایت می شود، پس باید با جدیت برای سلامت و رضایتمندی مردم وارد میدان شویم.

شهبازی اذعان کرد: هر یک از معاونین استاندار، فرمانداران و مدیران کل در حوزه خود اختیار تام دارند بنابراین باید نتیجه عملکرد آنها را به صورت ملموس ببینیم. چرا سینماها و باغ موزه ها در البرز فعالیت می کنند؟ مدیرکل ارشاد استان البرز باید این روند را مورد نظارت قرار دهد.

وی افزود: چرا شهرستان های کوچک البرز به وضعیت قرمز رسیده اند در صورتی که فرمانداران برای مقابله با کرونا دارای اختیارات بسیاری هستند؟ هلال احمر باید به دانشگاه علوم پزشکی کمک کند. راه اندازی تخت های نقاهتگاهی در سریع ترین زمان ممکن ضرورت دارد.  اینکه مدیران در دفاتر کار خود حضور داشته باشند و خبری از بطن جامعه نداشته باشند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

استاندار البرز بیان کرد: فرزندان شهدا و ایثارگران همواره اعلام آمادگی کرده اند که در این شرایط کمک کنند، از این رو این عزیزان با مدیریت یاسر نژاد فلاح برای نظارت بر خدمات داروخانه ها طی حکمی مامور می شوند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری