کد خبر:4585
پ

کتاب «علوم اعصاب تربیتی؛ نوآوری‌ها و پیدایش موضوعات» منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، کتاب «علوم اعصاب تربیتی؛ نوآوری‌ها و پیدایش موضوعات» با تألیف کاترین ای. پاتن و استفن آر. کمپبل و ترجمه‌ دکتر محمدحسین عبداللهی عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی، دکتر زینب صادقی و دکتر رضا محتشمی از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد. در مقدمه این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، کتاب «علوم اعصاب تربیتی؛ نوآوری‌ها و پیدایش موضوعات» با تألیف کاترین ای. پاتن و استفن آر. کمپبل و ترجمه‌ دکتر محمدحسین عبداللهی عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی، دکتر زینب صادقی و دکتر رضا محتشمی از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.

در مقدمه این کتاب آمده است؛ « کتاب حاضر به مرور و بررسی نوآوری های اخیر در حوزه نوینی از تحقیقات مربوط به علوم اعصاب تربیتی می‌پردازد. علوم اعصاب تربیتی شامل ترکیبی از نظریه‌ها، روش ها و تکنیک‌های علوم اعصاب است که در پژوهش و عملکرد تربیتی به کار گرفته می‌شود. در گردآوری محتوای این کتاب، از اصول نوآوری‌های مربوط به علوم اعصاب تریتی، به صورت بالقوه و بالفعل استفاده شده و بر موارد زیر متمرکز است: ۱- انگیزه‌ها، اهداف و چشم اندازها ۲- نظریه‌ها، روش ها و همکاری‌ها ۳ – چالش‌ها، نتایج و پیامدها.»

این کتاب از سوی کاترین پاتن و استفن کمپبل در ۱۴ فصل ویراستاری شده که شامل مقدمه، بحث و بررسی در حوزه‌های نوظهور است که پس از تأسیس مجله‌ای از سوی کورت فیشر در سال ۲۰۰۷ میلادی از آن به عنوان «ذهن، مغز و تربیت» یاد می‌شود. بسیاری از موضوعات مطرح شده در این کتاب به پیدایش رشته علمی جدیدی می‌انجامند؛ به عنوان نمونه، نیاز به واژه شناسی منسجم، کوشش برای شناسایی و ایجاد زیرساخت های فلسفی و نظری، تلاش برای الگوهای عملی مبتنی بر تجربه و نیز نیاز به استانداردهای عمل اخلاقی از آن جمله‌اند.

کتاب «علوم اعصاب تربیتی؛ نوآوری‌ها و پیدایش موضوعات» در ۲۱۱ صفحه و با قیمت ۲۵ هزار تومان از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است که علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می توانند با شماره تلفن ۳۴۵۰۵۱۵۱-۰۲۶ و ۷۷۵۰۳۸۲۴-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری