کد خبر:3893
پ

کارتخوان جایگزین شیوه دستی پرداخت کرایه تاکسی و اتوبوس شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، فرماندار شهرستان کرج ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در کرج با اشاره به آغاز فعالیت بخشی از صنوف کم خطر گفت: با مدیریت مقام عالی دولت در استان البرز تاکنون به نحو مطلوبی شاهد مدیریت بیماری کرونا بوده ایم […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، فرماندار شهرستان کرج ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در کرج با اشاره به آغاز فعالیت بخشی از صنوف کم خطر گفت: با مدیریت مقام عالی دولت در استان البرز تاکنون به نحو مطلوبی شاهد مدیریت بیماری کرونا بوده ایم و این مرهون همکاری و همراهی اعضای ستادی در شهرستان بوده است؛ انتظار می رود با جدیت بیشتر، اقدامات پیشگیرانه در این شهرستان تداوم یابد.

نظارت بر صنوف پرخطر شدت می گیرد

وی با بیان اینکه در زمینه آغاز به کار کامل صنوف، تابع پروتکل ها و ابلاغیه های ملی هستیم و به صورت سلیقه ای عمل نخواهیم کرد، تصریح کرد: اگر سخت گیری صورت می گیرد، برای حفظ سلامت صنوف و مردم است و با توجه به آغاز فعالیت بخشی از صنوف کم خطر، در شرایط فعلی باید نظارت ها بر صنوف پرخطر متمرکز و تشدید شود. دولت نگاه ویژه ای در راستای حمایت از صنوف خسارت دیده داشته و به واحدهای تولیدی خسارت دیده از ویروس کرونا تسهیلات بانکی تعلق خواهد گرفت.

در مرحله کنترل کرونا قرار داریم

قاسم پور با بیان اینکه کرونا هنوز در مرحله مدیریت قرار دارد و مهار نشده است، با تأکید بر لزوم خودمراقبتی و آموزش نمایندگان اتحادیه ها و صنوف خدماتی در صف اول ارتباط با مردم در بازار افزود: به دنبال ابلاغ پروتکل ها، نمایندگان اصناف باید آموزش های پیشگیرانه را فراگیرند و بر نحوه اجرای آموزش ها نیز نظارت شود و همچنین نحوه ارتباطات و داد و ستد در خرید نیز باید در قالب پروتکل های مشخصی باشد. رعایت اصول بهداشتی توسط خدمات دهندگان و گیرندگان خدمت باید مورد توجه قرار گیرد.

ترددهای بین استانی زیر ذره بین نظارت

معاون استاندار البرز و فرماندار شهرستان کرج ضمن اشاره به اینکه حراست ها و بازرسی ها در ادارات، متولی نظارت بر حُسن اجرای ابلاغیه ها و پروتکل ها هستند، ادامه داد: با وجود اینکه در استان البرز و شهرستان کرج سیر بیماری نزولی و مدیریت شده است اما ترددهای روزانه بین استان تهران و کرج از جمله دغدغه هایی است که لزوم افزایش نظارت ها را می طلبد.

کارتخوان جایگزین شیوه دستی پرداخت کرایه باشد

وی با تأکید بر لزوم استفاده از کارتخوان در پرداخت کرایه های تاکسی و اتوبوس به منظور کاهش انتقال ویروس اظهار کرد: در بحث پرداخت کرایه تاکسی ها نیز جدیت لازم صورت گیرد و در صورت بروز هر گونه تخلفی اعمال قانون شود.

قاسم پور در پایان با اشاره به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان و نیاز به تأمین اقلام معیشتی مردم در بازار اذعان کرد: بازرس مقیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در کارخانه هایی که تولید کالاهای پایه و ضروری مردم را عهده دار هستند، حضور خواهند داشت و بر شیوه تولید نظارت خواهند کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری