کد خبر:4573
پ

چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم بزرگسالان در البرز برگزار می شود

حجت الاسلام احمد اشرفی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز از برگزاری چهل و سومین دوره از مسابقات قرآن کریم بزرگسالان در این استان خبر داد و گفت: این مسابقات در رشته های اذان، حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء […]

حجت الاسلام احمد اشرفی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز از برگزاری چهل و سومین دوره از مسابقات قرآن کریم بزرگسالان در این استان خبر داد و گفت: این مسابقات در رشته های اذان، حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق و ترتیل، هم خوانی و هم سرایی (گروه های ۵ تا ۶ نفره)، دعاخوانی (دعاهای کمیل، ندبه و ایام هفته) و تفسیر عمومی ( تفسیر سوره مبارکه مریم براساس تفسیر نمونه یا صفوه التفاسیر) قرآن برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات مخصوص دانش آموزان نیست و دارا بودن ۱۸ سال سن، یکی از شرایط شرکت در مسابقه است، ادامه داد: به جز رشته اذان که تنها مختص برادران است، دیگر رشته ها در دو بخش خواهران و برادران به صورت مجزا برگزار می شود. ثبت نام داوطلبان از ۶ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و تا پایان ساعت ۲۴ شانزدهم خرداد ادامه دارد. به جز رشته دعا خوانی که به صورت شهرستانی برگزار نمی شود تمامی مسابقات و رشته ها مرحله مقدماتی دارد و برگزیدگان پس از پایان مرحله نخست، در مرحله استانی و سپس کشوری و بین الملی به رقابت می پردازند.

اشرفی بیان کرد: این مسابقات به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک و دستکش، ضدعفونی محل برگزاری مسابقات و نیز رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود. با توجه به اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز سردمدار برگزاری مسابقات قرآنی است و اجرای این مسابقات در جامعه قرآنی یک امتیاز برای اوقاف محسوب می شود که برگزار کننده مسابقات برتر و با کیفیت تر است، این رقابت ها همچنان ادامه دارد و تکرار می شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز مطرح کرد: علاقه مندان در مرحله شهرستانی می توانند از طریق ورود به سایت www.my.oghaf.ir یا با مراجعه حضوری به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان های استان البرز نسبت به ثبت نام اقدام کنند اما افرادی که سال گذشته موفق به کسب مقام شدند یا صاحب امتیاز راهیابی به مرحله کشوری بودند در مرحله شهرستانی ثبت نام نمی کنند و به صورت مستقیم در استان به رقابت می پردازند.

اشرفی اذعان کرد: داوطلبان علاوه بر مراجعه حضوری به ادارات اوقاف در شهرستان ها همچنین می توانند از طریق تماس تلفنی نسبت به ثبت نام اقدام کنند. شماره تلفن واحد امور قرآنی اداره اوقاف کرج ۳۴۴۲۲۰۰۷، ساوجبلاغ یا هشتگرد ۴۴۲۲۱۱۳۰ و ۴۴۲۲۱۱۴۰، نظرآباد ۴۵۳۶۴۸۰۳، طالقان ۴۴۷۲۲۶۲۱ و ۴۴۷۲۲۶۲۲، اشتهارد ۳۷۷۲۸۸۶۶ است که افراد می توانند با تماس با این شماره تلفن ها نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. افراد ساکن در فردیس نیز جهت ثبت نام با اوقاف کرج تماس بگیرند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در مورد برگزاری مسابقات در بخش های شکوفه ها، نونهالان یا دانش آموزان مطرح کرد: بر اساس آخرین تفاهمی که بین اداره اوقاف و امور خیریه البرز با اداره کل آموزش و پرورش استان صورت گرفته است، این بخش با مسابقات دانش آموزی ادغام شده و از طریق آموزش و پرورش برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری