کد خبر:5470
پ

چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، در یک  همکاری مشترک بین کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز و انجمن سینمای جوانان کرج، کارگاه  آموزشی ویژه‌ ثبت ایده‌ها برای نوجوانان شرکت کننده در چهارمین المپیاد فیلم‌سازی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در کتابخانه کودک مرکز مجتمع کانون البرز برگزار شد. امیرمحمد خوارزمی، فیلمنامه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، در یک  همکاری مشترک بین کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز و انجمن سینمای جوانان کرج، کارگاه  آموزشی ویژه‌ ثبت ایده‌ها برای نوجوانان شرکت کننده در چهارمین المپیاد فیلم‌سازی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در کتابخانه کودک مرکز مجتمع کانون البرز برگزار شد.

امیرمحمد خوارزمی، فیلمنامه نویس و کارگردان و عضو انجمن مستندسازان و فیلمنامه نویسان خانه‌ سینما در این دوره‌ آموزشی در مورد ویژگی‌های یک ایده و طرح خوب برای تبدیل به یک فیلمنامه‌ مناسب و نمونه‌های خوب فیلم‌های سینمای ایران و جهان و نیز در رابطه با شخصیت‌پردازی، حوادث، نقاط اوج و فرود، واگویه‌ها و موقعیت در طرح‌ و ایده‌های اولیه‌ فیلم‌سازی توضیحاتی را ارائه کرد.

محمدحسین عابدی، مدیر انجمن سینمای جوانان استان البرز نیز نکاتی را در مورد نحوه‌ ثبت ایده‌ها در پایگاه مربوط به چهارمین المپیاد فیلم‌سازی برای نوجوانان و خانواده‌ها تشریح کرد.

گفتنی است چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران در دو بخش ایده (طرح اولیه فیلمنامه است که شخصیت اصلی و کشمکش اصلی آن تعریف شده و دارای آغاز، میانه و پایان باشد) و فیلم‌ کوتاه (فیلم‌هایی با زمان حداکثر ۵ دقیقه که پس از سال ۱۳۹۷ تولید شده باشند) برگزار خواهد شد و نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله می‌توانند در المپیاد فیلمسازی شرکت کنند.

متقاضیان می‌توانند جهت نام نویسی به سامانه festival.iycs.ir مراجعه و در بخش «چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان»، فرم نام نویسی را تکمیل کنند. این المپیاد ۲۷ مهر تا ۲ آبان ماه برگزار خواهد شد. آخرین مهلت ثبت نام در سایت و ارسال ایده ۵ شهریور ماه و آخرین مهلت ارسال فیلم ۱۰ شهریورماه است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری