کد خبر:5458
پ

پیشرفت ۹۵ درصدی گام نخست نصب پنل های خورشیدی در ۴ امامزاده البرز

بهروز عاشری، رئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری جهان البرز از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی گام نخست نصب پنل های خورشیدی در چهار امامزاده واجب التعظیم در البرز خبر داد. وی آبادانی و احیای موقوفات و بقاع […]

بهروز عاشری، رئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری جهان البرز از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی گام نخست نصب پنل های خورشیدی در چهار امامزاده واجب التعظیم در البرز خبر داد.

وی آبادانی و احیای موقوفات و بقاع متبرکه را یکی از وظایف ذاتی اداره کل اوقاف و امور خیریه برشمرد و عنوان کرد: از سال ۹۸ طراحی نصب پنل های خورشیدی در گام نخست در امامزاده عبدالله (ع) محمدشهر علی آباد گونه، امامزاده قاسم (ع) ماهدشت، امامزاده طاهر (ع) و امامزاده محمد (ع) با عقد قرارداد با شرکت مشاور و مجری آغاز شد که مجموع ظرفیت این پنل های خورشیدی ۲۰۰ مگاوات است.

عاشری با اشاره به سیاست های اخیر ابلاغ شده از سوی نماینده ولی فقیه در سطح سازمان به کل استان ها مبنی بر احیا و آبادانی موقوفات بیان کرد: بر همین اساس موظف هستیم محیط مناسب و در خور شأن امامزادگان از نظر سازه و فیزیک سازمانی را فراهم کنیم که پذیرای زائرین و مجاورین این اماکن مقدس جهت اجرای برنامه های مختلف و مناسبت های ملی و مذهبی در سطح استان و در تمام ایام سال باشند.

رئیس اداره بهره وری اقتصادی موقوفات بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز افزود: از سوی دیگر در سالی که جهش تولید نام گرفته است، با توجه به درآمد پایین امامزادگان امامزاده قاسم (ع) و عبدالله (ع) احیا، عمران و آبادانی و ایجاد درآمد پایدار برای این امامزادگان، طرح نصب پنل های خورشیدی می تواند موجب ایجاد درآمد پایدار مستمر سالانه در این اماکن می شود.

عاشری اذعان کرد: با هماهنگی هایی که با شرکت توزیع برق منطقه ای استان البرز صورت گرفته، طراحی و نصب پنل های خورشیدی در دو امامزاده طاهر (ع) و محمد (ع) کرج که حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، جزو پروژه های پیشنهادی برای افتتاح در هفته دولت خواهد بود.

وی با بیان اینکه این پروژه ها از قبل وجود خارجی نداشته اند و امروزه شاهد اجرای آن ها هستیم مطرح کرد: تکمیل این پروژه ها اراده ما را تقویت می کند تا در بقاع متبرکه و حتی موقوفاتی که امکان استفاده از ظرفیت آنها در نصب این پنل ها و در مرحله بالاتر، ایجاد انرژی های خورشیدی در اراضی که قابلیت کشت و زرع را ندارند در قالب پروژه های بزرگ مقیاس بتوانیم موقوفات را به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری