کد خبر:5121
پ

پروازهای خارجی فرودگاه پیام از سر گرفته شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، نادر ثناگو مطلق، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: تمام پروازهای باری ورودی و خروجی این فرودگاه با هدف پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا از اسفند سال گذشته به صورت موقت تعلیق شده بود. وی با بیان اینکه همزمان با باز شدن مرز هوایی امارات، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، نادر ثناگو مطلق، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: تمام پروازهای باری ورودی و خروجی این فرودگاه با هدف پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا از اسفند سال گذشته به صورت موقت تعلیق شده بود.

وی با بیان اینکه همزمان با باز شدن مرز هوایی امارات، پرواز ۷۴۷ ایران ایر از مبدا این کشور در روز دوشنبه ۳۰ تیر ماه با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در فرودگاه بین المللی پیام به زمین نشست، از تداوم پروازهای خارجی فرودگاه پیام خبر داد.

ثناگو مطلق با اشاره به اینکه این پرواز شامل لوازم الکترونیکی به وزن ۴۰ تن بوده است، مطرح کرد: از سرگیری پروازهای تجاری باربری در فرودگاه پیام نویدبخش روزهای رونق اقتصادی و گرم شدن فعالیت های تجاری در منطقه است.

رعایت پروتکل های بهداشتی رکن اصلی پروازهای مسافری فرودگاه پیام

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسائل بهداشتی در سطح جامعه، فرودگاه بین المللی پیام نیز جهت مقابله با این ویروس رعایت پروتکل های بهداشتی را به عنوان رکن اصلی در پروازهای مسافری خود قرار داده است.

وی ادامه داد: به همین منظور در تمام پروازهایی که تاکنون از طریق این فرودگاه صورت گرفته، دستور العمل های بهداشتی با هدف سفری ایمن اجرایی و مقرر شده که در سفرهای پیش رو نیز این مهم به بهترین شکل عملیاتی شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام عنوان کرد: ضدعفونی کردن هواپیما قبل از ورود مسافر به آن و اجباری بودن استفاده از ماسک و دستکش از جمله مواردی است که با هدف تامین یک سفر امن برای مردم در پروازهای فرودگاه بین المللی پیام لحاظ می شود.

ثناگو مطلق بیان کرد: همچنین با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان البرز پیش از ورود مسافران به هواپیما، طرح غربالگری از آنها انجام و در صورتی که فرد یا افرادی پرخطر شناسایی شوند به مراکز سرپایی فرودگاه ارجاع و از آن ها نمونه گیری به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری