کد خبر:5561
پ

پاسخ مدیرکل تامین اجتماعی البرز به شک و شبهه های بیمه رانندگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مرتضی سلامی، مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز در خصوص بیمه رانندگان گفت: تعداد رانندگان بیمه شده توسط شرکت تعاونی تاکسیرانی در سطح کرج در حال حاضر ۳ هزار و ۸۰۰ نفر است که هر ماهه لیست و حق بیمه آنان به شعبه یک تأمین اجتماعی کرج ارسال می […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مرتضی سلامی، مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز در خصوص بیمه رانندگان گفت: تعداد رانندگان بیمه شده توسط شرکت تعاونی تاکسیرانی در سطح کرج در حال حاضر ۳ هزار و ۸۰۰ نفر است که هر ماهه لیست و حق بیمه آنان به شعبه یک تأمین اجتماعی کرج ارسال می شود و تاکنون نیز وقفه ای در ارسال لیست و حق بیمه آن ها به طور کلی مشهود نبوده است.

وی افزود: در صورت عدم پرداخت حق بیمه از سوی تعاونی تاکسیرانی این سازمان با توجه به اخذ وثیقه ملکی از تعاونی ها و کارگزاران رانندگان به میزان حق بیمه یک سال آن را به همراه جرائم متعلقه از تعاونی وصول می کند که تاکنون تعاونی تاکسیرانی قصوری در خصوص پرداخت حق بیمه لیست های ارسالی نداشته است. در کل تعداد رانندگان بیمه شده حمل و نقل بار و مسافر البرز ۲۸ هزار و ۸۰۰ نفر است که ۳ هزار و ۸۰۰ نفر از آن ها به صورت انفرادی حق بیمه خود را ارسال می کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز ادامه داد: حق بیمه مابقی رانندگان نیز در چارچوب تعاونی ها و به صورت گروهی ارسال می شود. با توجه به بخشنامه های موجود هیچ منعی برای رانندگان متقاضی پرداخت حق بیمه انفرادی در شعب این اداره کل وجود ندارد و افراد می توانند درخواست تغییر پرداخت به صورت انفرادی را به شعب ارائه کنند تا اقدامات قانونی صورت گیرد.

سلامی بیان کرد: اطلاع رسانی قوانین و بخشنامه ها معمولاً از طریق نشریه ها، سایت های خبری دستگاه های اجرایی و نصب بنر و … صورت می گیرد و اطلاع رسانی نفر به نفر به تعداد ۴۶۰ هزار بیمه شده اصلی، ۱۷۰ هزار مستمری بگیر و ۳۱ هزار کارفرما به صورت عمومی و از طرق فوق صورت می گیرد. اخذ مبالغ خارج از میزان حق بیمه با توافق افراد با تعاونی ها صورت می گیرد و میزان حق بیمه پرداختی به سازمان به طور شفاف و واضح براساس میزان دستمزدهای مصوب شورای عالی مزد و دستمزد تعیین می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز اذعان کرد: اعتبار دفاتر درمانی رانندگان تاکسی با توجه به سابقه و مدت اعتبار کارنامه آنان تعیین می شود و در صورت پرداخت حق بیمه ماه قبل دفاتر درمانی دارای اعتبار هستند ضمن اینکه طبق تمهیدات اتخاذ شده دیگر نیازی به مراجعه به شعب جهت تمدید اعتبار دفاتر درمانی در صورت عدم اتمام برگه های دفاتر نیست.

وی عنوان کرد: صدور و تمدید اعتبار دفاتر درمانی رانندگان تاکسی بر اساس میزان سابقه و اعتبار کارنامه تاکسیرانی صورت می گیرد و در صورت پرداخت حق بیمه ماه قبل دفاتر صادر و تمدید اعتبار می شود ضمن اینکه بر اساس دستورالعمل جدید سازمان و در راستای تسهیل خدمات دهی مطلوب به بیمه شدگان، دیگر الزامی به مراجعه به شعبات کارگزاری ها جهت تمدید اعتبار دفاتر درمانی نبوده و در صورت مراجعه به مراکز درمانی تایید اعتبار دفاتر از طریق سامانه های الکترونیکی صورت می پذیرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز بیان کرد: مغایرت ها و خلاهای بیمه ای ذکر شده به صورت موردی و در خصوص افراد معدودی است نه به صورت کلی، ضمن اینکه این عزیزان می توانند هر ماهه وضعیت پرداخت لیست بیمه خود را از طریق سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی مشاهده کنند و در صورت عدم واریز حق بیمه از سوی تعاونی پیگیری لازم را به عمل آورند.

سلامی در خصوص انفرادی کردن قرارداد بیمه رانندگان اظهار کرد: با توجه به اینکه دریافت فیش پرداختی و واریز آن به صورت غیرحضوری توسط خود رانندگان به صورت انفرادی صورت می پذیرد عملاً بار کاری اضافه بر عهده پرسنل این سازمان تحمیل نشده و این سازمان طبق قانون مسئول انجام ارائه خدمات به مخاطبین خود تحت هر شرایطی است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز اذعان کرد: پیگیر هستیم با تخصیص اعتبار از سوی دولت بتوانیم مابقی این قشر عزیز و زحمتکش جامعه را که هنوز بیمه نشده اند تحت پوشش بیمه رانندگان قرار دهیم که در صورت تخصیص اعتبار جدید مراتب اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری