کد خبر:5702
پ

وضعیت شیوع کرونا بحرانی است/مردم در خانه بمانند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، با ورود موج سوم کرونا به کشور و افزایش آمار جانباختگان ناشی از این بیماری، غفور قاسم پور، فرماندار ویژه شهرستان کرج در اطلاعیه ای وضعیت را بسیار نگران کننده عنوان کرد و ضمن تسلیت به خانواده های داغدار و قدردانی از تلاش های شبانه روزی کادر درمان، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، با ورود موج سوم کرونا به کشور و افزایش آمار جانباختگان ناشی از این بیماری، غفور قاسم پور، فرماندار ویژه شهرستان کرج در اطلاعیه ای وضعیت را بسیار نگران کننده عنوان کرد و ضمن تسلیت به خانواده های داغدار و قدردانی از تلاش های شبانه روزی کادر درمان، از مردم خواست تا جایی که ممکن است در خانه بمانند و در صورت ضرورت حضور در اجتماع نیز پوشش ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه کرونا پیر و جوان نمی شناسد و در موج سوم آمار مرگ و میر ناشی از آن شیب صعودی داشته است، تصریح کرد: جان انسان ها در خطر است و از دست دادن روزانه بسیاری از همشهریان و هموطنان موضوعی جدی است که نباید آن را ساده انگاشت. ظرفیت مراکز درمانی تکمیل شده و در شرایط فعلی مجبور به فعال کردن نقاهتگاه ها هستیم لذا شهروندان هرگونه دید و بازدید، مسافرت و خریدهای غیرضروری را لغو کرده و آن را به زمان دیگری موکول کنند.

فرماندار ویژه شهرستان کرج اذعان کرد: سلامتی بالاترین موهبتی است که بیمارانی که این روزها در گوشه بیمارستان با کرونا دست و پنجه نرم می کنند بر آن واقف هستند، بنابراین از مردم درخواست می کنیم که در مقابله با این بیماری، رفتار اجتماعی آگاهانه تری داشته باشند و مسئولان را در شکست موج سوم این بیماری شوم یاری کنند.

قاسم پور از تشدید نظارت و پایش صنوف و نانوایی ها خبر داد و افزود: تیم هایی از بازرسان در دستگاه های مختلف فعال شده اند و با نظارت ویژه ای روند اجرای دستورالعمل های بهداشتی را بررسی می کنند و در صورت مشاهده هرگونه بی توجهی برابر قانون با خاطیان قوانین کرونایی برخورد می شود. مردم و اصناف همانند پیک اول کرونا برای حفظ جان خود و هموطنان از ضوابط بهداشتی تبعیت کنند تا شاهد کاهش سطح ابتلا و آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری باشیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری