کد خبر:2432
پ

واکسن آبله قناری در مسیر تولید/پایداری واکسن بروسلوز افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر علی اسحاقی، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ظهر امروز در حاشیه مراسم نود و پنجمین سالروز تأسیس موسسه رازی که در سالن پروفسور میرشمسی این موسسه برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: تاریخ تاسیس این موسسه ۱۶ […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر علی اسحاقی، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ظهر امروز در حاشیه مراسم نود و پنجمین سالروز تأسیس موسسه رازی که در سالن پروفسور میرشمسی این موسسه برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: تاریخ تاسیس این موسسه ۱۶ دی ماه است اما امسال به دلیل شهادت سردار سلیمانی این مراسم با تأخیر برگزار شد.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ادامه داد: در مرحله نخست به دلیل تقدیر از عملکرد مجموعه رازی و در وهله دوم به دلیل یادآوری فعالیت ۹۵ ساله این‌ موسسه در کشور و دستاوردهای فراوان آن، لازم است روزی به نام رازی وجود داشته باشد؛ تلاش می کنیم این برنامه هر ساله اتفاق بیفتد.

اسحاقی با اشاره به وجود برخی بیماری ها از جمله فلج اطفال، دیفتری، سرخک، سرخجه و کزاز در گذشته بیان کرد: امروزه به لطف خداوند و به برکت تولید واکسن های این موسسه بیماری های مذکور در کشور مشاهده نمی شوند که این موضوع مرهون تلاش های بی وقفه پژوهشگران در این‌ موسسه است.

وی افزود: امروز از برخی پژوهشگران که مقالات و طرح های برتر را ارائه داده اند و یا موفق به تولید فرآورده جدید شده اند تجلیل به عمل آمد. از تلاش همکاران، فناوران برتر و کارشناسان و تکنیسین هایی که اقدامات شاخصی در راستای دریافت گواهی گواهی مطابقت فرآیند تولید با استانداردهای کیفیت موسوم به جی ام پی سایت شعبه شیراز انجام داده اند نیز تقدیر می شود.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از اخذ پروانه تولید دو فرآورده جدید خبر داد و اظهار کرد: واکسن سه گانه نیوکاسل، آنفولانزا و گامبورو یکی از آن ها بود که قرار است در سال جدید برونشیت نیز اضافه شود. در بخش واکسن های چهارگانه طیور نیز امسال پروانه تولید واکسن آبله قناری کسب شد و این محصول در مرحله تولید قرار دارد.

اسحاقی بیان کرد: واکسن بروسلوز در سال های قبل از پایداری کمتری برخوردار بود که با تلاش نیروهای مؤسسه رازی پایداری آن از چهار ماه به یکسال افزایش یافت و احتمال آن می رود که پس از این، پایداری یکساله نیز افزایش یابد و این عمل به نوعی جدید محسوب می شود. برنامه ریزی های لازم جهت تولید واکسن های سه گانه طیور در سال جدید صورت گرفته که واکسن سندرم افت تولید تخم مرغ از جمله آن هاست.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور از افزایش تولیدات این مؤسسه خبر داد و بیان کرد: سال گذشته حدود دو میلیارد تولید واکسن طیور داشته ایم که تلاش می کنیم در سال جدید این رقم به بیش از این برسد.

در پایان این مراسم از پژوهشگران، فناوران و منتخبین مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در سال ۹۸ تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری