کد خبر:5376
پ

همکاری موسسه رازی با سازمان شیلات برای ساخت واکسن آبزیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر نبی الله خون میرزایی، رئیس سازمان شیلات کشور در حاشیه کمیته راهبری تحقیق و توسعه واکسن های آبزیان که با حضور مسئولان مربوطه در موسسه رازی برگزار شد، گفت: اعتبار، جایگاه و پیشتازی موسسه رازی در حوزه تحقیقات واکسن و سرم سازی در سطح جهانی و خاورمیانه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر نبی الله خون میرزایی، رئیس سازمان شیلات کشور در حاشیه کمیته راهبری تحقیق و توسعه واکسن های آبزیان که با حضور مسئولان مربوطه در موسسه رازی برگزار شد، گفت: اعتبار، جایگاه و پیشتازی موسسه رازی در حوزه تحقیقات واکسن و سرم سازی در سطح جهانی و خاورمیانه بسیار برجسته و منحصربفرد است.

وی افزود: در زمینه واکسن آبزیان مطابق برنامه های تولیدی حرکت نکردیم که باید سیاست گذاری خوبی برای آن از گذشته انجام و پس از آن وظایف لازم برای هر بخش از جمله موسسه رازی تعریف می شد. هرچند دیر اما امروز در حال پرداختن و برجسته سازی این نیاز هستیم و با توجه به سرمایه انسانی، تجربیات و امکانات زیرساختی موسسه رازی، تبادل انتظارات با این موسسه در حال انجام است.

خون میرزایی خاطرنشان کرد: این همکاری از سال گذشته با نیاز واکسنی که برای پرورش ماهی در قفس در دریا به عنوان برنامه شاخص سازمان شیلات داشتیم، انجام شده بود. هرچند به توانمندی همکاران موسسه رازی اطمینان داشتم اما گمان نمی کردم که ساخت واکسن در آن زمان کوتاه به نتیجه برسد که رسید و این اطمینان خاطر در تامین نیاز واکسن برای سایر حوزه ها نیز وجود دارد.

رئیس سازمان شیلات کشور بیان کرد: باید در کارگروه های تخصصی، پس از تبیین وضعیت موجود، بررسی لازم در خصوص بیماری ها، میزان خسارت، اقدامات بهداشتی و امنیت زیستی مد نظر قرار گیرد تا مشخص شود واکسن می تواند در این حوزه چه سهمی داشته باشد و چه نقشی را ایفا کند.

وی بار اصلی و گام اولیه این مهم را برعهده موسسه رازی دانست و اضافه کرد: بر این اساس می توانیم با تولید دانش فنی در این زمینه مابقی بخش ها و شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاران بخش خصوصی را ترغیب کنیم تا منفعت بهره برداران را در پی داشته باشد و با انتفاع تمام دست اندرکاران برای دستیابی به اهداف، منفعت ملی را پایدار کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری