کد خبر:4693
پ

همکاری ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور با شرکت گاز استان البرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در نشست با رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور که در راستای ایمن سازی ساختمان ها در مقابله با حوادث طبیعی و خطرات احتمالی ناشی از نشت گاز برگزار شد، گفت: دی اکسید کربن ۲۰۰ الی ۳۰۰ برابر خطرناک […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در نشست با رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور که در راستای ایمن سازی ساختمان ها در مقابله با حوادث طبیعی و خطرات احتمالی ناشی از نشت گاز برگزار شد، گفت: دی اکسید کربن ۲۰۰ الی ۳۰۰ برابر خطرناک تر از منوکسید کربن است و به همین دلیل آن را مرگ خاموش می دانند.

وی با بیان اینکه دی اکسید کربن بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد و فرد هنگامی متوجه می شود که نمی تواند عکس العملی از خود نشان دهد، افزود: باید آموزش ایمنی در روستاهایی که تازه گازدار شده اند به درستی انجام شود تا شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از انتشار منوکسید کربن باشیم. خانه هایی که ساخته می شوند باید از نظر ایمنی برق و گاز بررسی شوند و سپس پایان کار داده شود. ما باید با همراهی NGO ها، بهره بردار را آموزش دهیم و فرهنگ سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، همچنین رعایت مبحث ۱۷ و ۲۲ ساختمان را از جمله الزامات عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه این مبحث به طور کامل رعایت نمی شود و همین موضوع می تواند حادثه ساز باشد که در حوادث هم شرکت گاز مقصر شناخته می شود.

خجسته فر، رئیس ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور نیز در این جلسه گفت: هدف از برگزاری این جلسه، زمینه سازی در جهت امضای تفاهم نامه بین شرکت گاز استان البرز با ستاد مرکزی معاینه فنی ساختمان کشور در راستای استفاده از امکانات یکدیگر در جهت رفع مشکلات مردم و بالا بردن ضریب ایمنی مصرف گاز است.

وی یکی از دلایل وقوع حوادث گاز را مشکلات موجود در نظارت بر لوله کشی داخلی ساختمان ها دانست و افزود: بررسی و برنامه ریزی جهت رفع این مشکلات می تواند از نتایج مفید این همکاری باشد. این اقدام که خدمتی بزرگ به مشترکین گاز خواهد بود در جهت بالا بردن ضریب ایمنی و افزایش قابلیت اطمینان صورت می گیرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری