کد خبر:5658
پ

هفته ای پرحادثه در استان البرز/امدادرسانی جمعیت هلال احمر به مصدومان ۱۴ حادثه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، محمدحسین وطنی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز در خصوص حوادث هفته گذشته گفت: در مرکز کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان البرز، ۱۴ حادثه ثبت شده است که ۴۲ نجاتگر این جمعیت در قالب ۱۷ گروه عملیاتی در این حوادث امدادرسانی کردند. وی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، محمدحسین وطنی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز در خصوص حوادث هفته گذشته گفت: در مرکز کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان البرز، ۱۴ حادثه ثبت شده است که ۴۲ نجاتگر این جمعیت در قالب ۱۷ گروه عملیاتی در این حوادث امدادرسانی کردند.

وی درباره نخستین حادثه هفته گذشته مطرح کرد: بر اثر گمشدن دو هموطن در ارتفاعات پورکان نجاتگران پایگاه امداد و نجات کوهستان به محل اعزام شدند و حادثه دیدگان را به محل امن هدایت کردند. برخورد خودروی تیبا با نیسان در منطقه خور محور کرج-قزوین نیز دو مصدوم برجای گذاشت که توسط نجاتگران پایگاه ساوجبلاغ به مرکز درمانی امام جعفر صادق (ع) هشتگرد منتقل شدند.

وطنی بیان کرد: بر اثر برخورد خودروی ۲۰۶ با تندر ۹۰ در منطقه کوشک جاده چالوس، چهار هموطن مصدوم شدند که دو مصدوم توسط نجاتگران پایگاه شهرستانک به مرکز درمانی شهید مدنی اعزام شدند. همچنین بر اثر تصادف زنجیره ای هشت خودرو در لاین جنوبی ینگه امام، سه تن مصدوم شدند که یک مصدوم توسط نجاتگران داوطلب ساوجبلاغ به مرکز درمانی منتقل شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز عنوان کرد: فردی که هنگام صعود از صخره های دیواره پل خواب جاده چالوس سقوط کرده بود، توسط نجاتگران پایگاه کوشک بالا به پایین دیواره منتقل و برای انتقال به مرکز درمانی به امداد هوایی تحویل داده شد. در جریان رانش زمین در منطقه لمبران روستای گته ده طالقان بیش از ۶۰ حادثه دیده از خدمات جمعیت هلال احمر استفاده کردند.

وی با بیان اینکه خانمی ۲۹ ساله با شکستگی پا به پایگاه ساوجبلاغ مراجعه کرد که نجاتگران بعد از ارائه اقدامات اولیه درمانی، مصدوم را به مرکز درمانی انتقال دادند، افزود: بر اثر برخورد خودروی پراید با ۴۰۵ در تونل شماره پنج، دو هموطن مصدوم شدند که یک مصدوم توسط نجاتگران کوشای پایگاه کوشک بالا به بیمارستان شهید مدنی اعزام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز اظهار کرد: نجاتگران پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه به هموطنان هستند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری