کد خبر:5311
پ

نیم ضریح صحن حضرت زهرا (س) در استان البرز ساخته می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، سلیمان شکری، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات مرمت، بازسازی و توسعه حرم های مطهر اهل بیت (ع) در عراق، سوریه و عربستان را بر عهده دارد. وی افزود: در لبیک به فرمایش مقام […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، سلیمان شکری، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات مرمت، بازسازی و توسعه حرم های مطهر اهل بیت (ع) در عراق، سوریه و عربستان را بر عهده دارد.

وی افزود: در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش مواسات و همدلی، ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز با بهره گیری از ظرفیت موکب هایی که در اربعین حسینی خدمت رسانی می کنند وارد میدان شد و به ساری آسیب دیدگان کرونا شتافت و نقش بسزایی را در این رزمایش ایفا کرد.

شکری با اشاره به بنیانگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات توسط سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی صورت گرفته است، بیان کرد: سال گذشته سردار سلیمانی در جلسات برگزار شده تاکید داشتند که برای تشویق مردم به پرداخت نذورات و هدایا برای انجام پروژه های کشور عراق تلاش کنید.

وی با بیان اینکه این ستاد پولی از مردم جمع آوری نمی کند بلکه افراد نذورات و هدایای خود را برای رفع بلا پرداخت می کنند، افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز عهده دار ساخت نیم ضریح صحن حضرت زهرا (س) در شهر نجف در استان البرز شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با اشاره به مشارکت مجمع خیرین حرمساز در این امر اذعان کرد: کارگاه این پروژه که در محمدشهر واقع شده همزمان با عید غدیر خم افتتاح می شود؛ بنا شده پیمانکاران و هنرمندان البرزی این ضریح را در طول ۲۰ ماه بسازند که امیدواریم تکمیل این پروژه با پایان کرونا و رونق مسائل اقتصادی مصادف شود.

شکری ضمن درخواست از مجمع خیرین خاص برای مشارکت در ساخت ضریح مذکور و با بیان اینکه هزینه انجام این پروژه توسط خیرین تامین می شود و بودجه دولتی ندارد، اظهار کرد: در قرارگاه مواسات و همدلی که با محوریت نماینده ولی فقیه در استان در حال اجراست ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز سهیم است و این رزمایش در اولویت امور ستاد است.

احمدرضا عاملی، رئیس مجمع خیرین حرم ساز استان البرز نیز در این نشست گفت: فردی که قصد فعالیت در ستاد بازسازی عتبات عالیات را دارد باید به سه شان ائمه معصومین، زائرین و جمهوری اسلامی ایران توجه شود. در اقدامی که در نجف انجام شده و کاری که در کربلا در دستورکار است این سه شان به خوبی رعایت شده است.

وی با بیان کرد: مساحت صحن حضرت زهرا (س) در کنار حرم حضرت علی (ع) ۲۲۰ مترمربع بوده و معماری فاخر ایرانی در آن دخیل است. نیم ضریحی که قرار است در فصل مشترک صحن حضرت فاطمه زهرا (س) و امیرالمومنین (ع) اجرا شود اقدام بسیار ارزنده ای است.

عاملی با بیان اینکه پس از بیت الله الحرام، این صحن دومین فضای بزرگ زیارتی دنیا و اولین کار بزرگ ایران در خارج از کشور است، اظهار کرد: مجمع خیرین حرم ساز در استان البرز پایه گذاری شد و بناست اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات را دنبال کند و علاوه بر مشارکت در مرمت و بازسازی اعتاب مقدسه، در رفع نیازهای داخلی هنگام سیل و زلزله و … نیز حضور داشته باشد.

شایان ذکر است در پایان این نشست از اصحاب رسانه استان البرز و برگزیدگان مسابقه فیلم و عکس جهادگران بی نشان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری