کد خبر:3395
پ

نیمی از جمعیت البرز از طریق تماس تلفنی مراقبین سلامت غربالگری شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، افسون تیزویر، معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: تاکنون ۵۰ درصد از جمعیت استان توسط مراقبین سلامت در مراکز بهداشتی به صورت تلفنی غربالگری شده اند و توصیه های لازم و مشاوره های موردنیاز را نیز دریافت کرده اند. معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، افسون تیزویر، معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: تاکنون ۵۰ درصد از جمعیت استان توسط مراقبین سلامت در مراکز بهداشتی به صورت تلفنی غربالگری شده اند و توصیه های لازم و مشاوره های موردنیاز را نیز دریافت کرده اند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز مطرح کرد: روند درمانی و وضعیت ۸۰ درصد از افراد مشکوک و مبتلا به کرونا که به بیمارستان های استان و مراکز بهداشتی مراجعه کرده اند، توسط مراقبین سلامت به صورت حضوری پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه ۲۵ مرکز خدمات جامعه سلامت در البرز که تا ساعت ۲۴ با حضور پزشک و پرستار جهت ارائه به بیماران و مراجعان فعال هستند، از مردم خواست در خود اظهاری غربالگری به نشانی salamat.gov.ir حتما شرکت کرده و با ثبت شماره تماس صحیح به روند پیگیری و غربالگری در استان کمک کنند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز عنوان کرد: چنانچه مراجعان با علائم مشکوک به کرونا، علائم و تنگی نفس خفیف داشته باشند روند درمانی توسط پزشک و پرستار مرکز بهداشت در منزل انجام می شود و اگر علائم حاد باشد به مراکز درمانی ارجاع خواهند شد.

تیزویر از مردم خواست در صورت داشتن علائم مشکوک به کرونا به نزدیکترین مرکز جامعه سلامت که لیست آن اعلام شده است، مراجعه کنند و نگران روند درمانی خود نباشند چراکه فرآیند درمانی به تشخیص پزشک در منزل یا بیمارستان انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: هر بیمار مشکوک یا تست مثبتی که از بیمارستان ترخیص شده و یا هر بیماری که با مراجعه به مراکز بهداشتی روند درمانی خود را در منزل سپری می کند، توسط مراقبین سلامت، پزشک و پرستار مراکز بهداشتی به صورت تلفنی و در صورت لزوم مراجعه حضوری پیگیری می شوند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اظهار کرد: این پیگیری ها از زمان ترخیص یا مراجعه به مدت ۱۴ روز روزانه انجام شده و سیر درمانی و وضعیت بیمار به صورت دقیق پیگیری و وضعیت دیگر افراد خانواده نیز مورد بررسی قرار گرفته و مشاوره های لازم ارائه می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری