کد خبر:5733
پ

نقش مهم و تاثیرگذار رسانه ها در ترویج فرهنگ وقف/همه ما در قبال وقف مسئولیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابراهیم نوروزی فر، رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن همایش امامزاده طاهر (ع) کرج برگزار شد، به نقش و اهمیت رسانه در شناساندن وقف اشاره کرد و گفت: در این شرایط دشوار، نقش آفرینی اصحاب […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ابراهیم نوروزی فر، رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن همایش امامزاده طاهر (ع) کرج برگزار شد، به نقش و اهمیت رسانه در شناساندن وقف اشاره کرد و گفت: در این شرایط دشوار، نقش آفرینی اصحاب رسانه برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور ضروری و لازم است.

وی ادامه داد: یکی از زمینه های بهره مندی از فرصت مشارکت های مردمی در حوزه اقتصاد، سنت حسنه وقف است که ترویج این سنت پسندیده، نیازمند همراهی گسترده رسانه ها و خبرنگاران است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز اذعان کرد: رسانه در تراز انقلاب اسلامی و بحث اخلاق مدارانه آن و ارزش های والای اسلامی می تواند مردم و نخبگان را به گونه ای هدایت کند که به سمت حیات طیبه انقلاب اسلامی و اهداف آن حرکت کنند.

نوروزی فر وقف را مصداق باقیات و صالحات دانست و با اشاره به لزوم همراهی همیشگی رسانه ها و خبرنگاران در این امر خاطرنشان کرد: امروز رسانه ها باید نیات اصلی واقفان را به سمت وقف های نوین هدایت کنند تا بتوانیم شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در زمینه وقف باشیم.

وی با بیان اینکه نیات وقف باید متعدد باشد، اظهار کرد: این امر می تواند در سایه همراهی رسانه ها میسر شود و این مسیر را برای واقفان هموار کند؛ رسانه ها باید به منظور جهت دهی موقوفات، کمک ها و همراهی های لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز فعالیت سازمان های مردم نهاد را از دیگر ظرفیت های اجتماعی در جامعه دانست و اضافه کرد: این سازمان ها می توانند اداره کل اوقاف و امور خیریه را در مسائل مربوط به وقف همراهی کنند.

نوروزی فر با اشاره به برخی نگاه های بدبینانه نسبت به وقف در جامعه عنوان کرد: رسانه ها می توانند با مثبت اندیشی در اعتماد سازی و شفاف سازی در زمینه وقف نقش موثری را ایفا کنند تا نگاه های مخرب و بدبینانه را تغغیر دهند.

وی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار رسانه ها در ترویج فرهنگ وقف بیان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در سال های اخیر رویکرد تعاملی با رسانه ها داشته و نشانه این امر حضور ارزشمند اصحاب رسانه در برنامه های این اداره کل است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز با بیان اینکه همه ما در قبال وقف مسئول هستیم، اشاره کرد: اصحاب رسانه بهترین واقفان هستند که با تخصص و تعهد و قلمی که از آن ها مشاهده می شود می توانند در راستای تبلیغ و معرفی موقوفات موثر واقع شوند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب وقف را نسخه شفابخش برای مشکلات جامعه می دانند بنابراین یکی از راهکارها و رسالت های مهم در این امر ترویج فرهنگ وقف است که رسانه ها عهده دار آن هستند. فعالیت مطلوب رسانه ها به نوعی وقف تلقی می شود و می تواند برطرف کننده بسیاری از معضلات اجتماعی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری