کد خبر:4114
پ

نقاهتگاه مهدیه کرج تا دو هفته آتی افتتاح می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رحیم بنامولایی، رئیس اتاق بازرگانی استان البرز اقدامات این اتاق را در راستای مقابله با ویروس کرونا تشریح کرد و با تأکید بر تعامل بیشتر دولت با بخش خصوصی گفت: اتاق بازرگانی البرز از اواخر اسفندماه سال گذشته همکاری تنگاتنگی با دانشگاه علوم پزشکی، مراکز نیکوکاری و کمیته […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، رحیم بنامولایی، رئیس اتاق بازرگانی استان البرز اقدامات این اتاق را در راستای مقابله با ویروس کرونا تشریح کرد و با تأکید بر تعامل بیشتر دولت با بخش خصوصی گفت: اتاق بازرگانی البرز از اواخر اسفندماه سال گذشته همکاری تنگاتنگی با دانشگاه علوم پزشکی، مراکز نیکوکاری و کمیته امداد با هدف تأمین و تجهیز کادر درمانی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر داشته است.

وی از ساخت و تجهیز نقاهتگاه ۵۰ تختخوابی با همکاری اتاق بازرگانی ایران خبر داد و افزود: این نقاهتگاه تا دو هفته آتی در مهدیه کرج افتتاح خواهد شد. بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی، عمدتا در حوزه‌های پلاستیک، آرایشی، بهداشتی و نساجی فعال هستند که از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور بی‌وقفه فعال بودند و توانستند انواع مواد ضدعفونی کننده کشور را تولید کنند تا از این بابت خلأیی ایجاد نشود.

بنامولایی تأکید کرد: شرایط به وجود آمده را باید به فال نیک گرفت و امیدوار هستیم با تجربه‌ای که در تولید این محصولات پیدا کرده‌ایم بتوانیم به نفع توسعه صادرات بهره گیریم چراکه در حال حاضر تولیدات داخل اشباع است؛ یکی از مهم‌ترین اقداماتی که به نظر من باید در دوران پساکرونا صورت گیرد، برنامه‌ریزی برای توسعه صادرات به خصوص در حوزه صنایع غذایی و دارویی است.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز نحوه تخصیص سهمیه الکل به تولیدکنندگان استان البرز را یکی از مهم‍ترین دغدغه‌های فعالان اقتصادی استان عنوان و تصریح کرد: به لحاظ کمی، ۶۰ تا ۷۰ درصد محصولات آرایشی و بهداشتی کشور در استان البرز تولید می‌شود اما در حال حاضر سهمیه الکل اختصاص داده شده به کارخانجات تولیدی کاهش پیدا کرده است که امیدواریم هرچه سریع‌تر این مشکل رفع شود.

بنامولایی همچنین با اشاره به کمبود و گرانی برخی مواد اولیه به دلیل تحریم و بسته‌شدن مرزها پیشنهاد داد تا بانک مرکزی طی برگزاری جلسات استانی و همچنین نشست با روسای اتاق‌های بازرگانی، دستوری صادر کند تا صادرکنندگان بتوانند در قبال صادرات، استراتژی تهاتر را در پیش گیرند تا به این وسیله مواد اولیه وارد کشور شود.

وی با تأکید بر استراتژی مسئولین و اقتصاد مبتنی بر صادرات محصولات غیرنفتی اذعان کرد: پس از گذشت ۴۰ سال شاهد تغییر نگاه دولت به اقتصاد هستیم و در شرایطی که جهش تولید و هم افزایی در این راستا سال‌هاست که مورد نظر مقام معظم رهبری هم قرار دارد، توجه داشته باشیم که تحقق این مهم در گرو تعامل دولت با بخش خصوصی است.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز خاطرنشان کرد: در حال حاضر صادرات بخش خصوصی به جز میعانات، پتروشیمی و نفت، چیزی حدود ۱۰ تا ۱۱ میلیارد دلار است و در صورت حمایت دولت و به ویژه بانک مرکزی، بخش خصوصی می‌تواند تا پایان سال ۱۴۰۴ صادرات را به ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

بنامولایی پیشنهاد داد تا با توجه به اینکه اقتصاد مبتنی بر صادرات غیرنفتی یکی از مهم‌ترین دستورکارهای مجلس آتی است، استراتژی پیاده شود تا حداقل یک سوم از کرسی‌های مجلس به بخش خصوصی اختصاص داده شود تا با گسترش نگاه اقتصادی، قوانینی در مجلس به تصویب برسند که رونق و جهش اقتصادی را به دنبال داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری