کد خبر:4600
پ

نخستین مراکز جامع درمان اعتیاد کشور در البرز آماده بهره برداری شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نخستین مراکز جامع درمان اعتیاد کشور در البرز آماده بهره برداری شد، گفت: این مراکز با ظرفیت ۵۰ نفر خانم و ۱۰۰ نفر آقا آماده ارائه خدمات به معتادان است. وی اضافه کرد: در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نخستین مراکز جامع درمان اعتیاد کشور در البرز آماده بهره برداری شد، گفت: این مراکز با ظرفیت ۵۰ نفر خانم و ۱۰۰ نفر آقا آماده ارائه خدمات به معتادان است.

وی اضافه کرد: در این مراکز به جای انجام اقدامات پراکنده درمان های کوتاه و مقطعی تلاش می شود تا درمان های سرپایی، سم زدایی اولیه، اقامت بیمار و در مرحله پایانی توانمندسازی و اشتغال در این مراکز تجمیع شود.

حیدری مطرح کرد: استان البرز به دلیل ویژگی های خاص در این زمینه مدنظر قرار گرفت بنابراین مراکز جامع الگوی درمان زنان و مردان دارای اعتیاد در این استان راه اندازی می شود. برای هر بیماری که تحت پوشش بهزیستی در این مراکز و واجد شرایط حمایت بهزیستی باشد سالانه ۹ میلیون تومان یارانه پرداخت می شود.

وی افزود: همچنین اگر بیمار مبتلا به اعتیاد در این مراکز به مرحله اشتغال برسد به هر بیمار به شرط آنکه یک سال پاکی داشته باشد ۵۰ میلیون تومان هزینه اشتغال داده می شود و در این زمینه به کارفرمایانی که بیمار معتاد را تحت حمایت قرار دهند نیز به ازای هر بیمار ۵۰ میلیون تومان به کارفرما پرداخت می شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز اظهار کرد: مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز در هفته بهزیستی راه اندازی می شوند و بهزیستی با صرف اعتبارات دولتی به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان برای تجهیز این مراکز همکاری لازم را داشته است.

لازم به ذکر است ۱۰۰ کمپ ترک اعتیاد، دو مرکز سی تی (مراکز اقامت کوتاه مدت معتادان)، مراکز کاهش آسیب و مؤسسات بسیاری با بهزیستی برای درمان اعتیاد در البرز همکاری دارند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری