کد خبر:4129
پ

موافقت هیأت دولت با افزایش ۸۰۰ هکتاری شهرک صنعتی اشتهارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی اشتهارد، با بیان اینکه یکی از این واحدها از بزرگترین تولیدکنندگان انواع رنگ در کشور با صنعتی نوین محسوب می‌شود، گفت: این واحد بزرگ توسط سرمایه گذار ژاپنی ظرف چهار سال […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی اشتهارد، با بیان اینکه یکی از این واحدها از بزرگترین تولیدکنندگان انواع رنگ در کشور با صنعتی نوین محسوب می‌شود، گفت: این واحد بزرگ توسط سرمایه گذار ژاپنی ظرف چهار سال راه اندازی شده و در حال برنامه ریزی هستیم که با حضور یکی از مقامات ملی این واحد بزرگ مورد افتتاح و بهره‌برداری رسمی قرار گیرد.

وی افزود: دیگر واحدی که امروز مورد بازدید قرار گرفت، واحد تولید سرامیک است که به جهت مشکلات حقوقی حدود چهار سال تعطیل و بلاتکلیف بود که اکنون به عرصه کار بازگشته و حدود ۱۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند، از این رو حمایت های لازم را خواهیم داشت تا به ظرفیت واقعی خود برسد و اشتغال حدود ۳۰۰ نفر را به دنبال داشته باشد.

شهبازی مطرح کرد: در سال جهش تولید با توجه به منویات مقام معظم رهبری، حمایت لازم را از این واحدها خواهیم داشت تا علاوه بر تامین نیاز کشور، در حوزه صادرات نیز فعال باشند و افراد زیادی را مشغول به کار کنند. ما در سال ۹۸ کارهای اساسی و زیربنایی را در البرز دنبال کردیم، امید است که اکنون همانند تحقق رونق تولید در سال گذشته، شاهد جهش تولید در استان البرز باشیم.

استاندار البرز اذعان کرد: علاوه برمعافیت مالیاتی برای شهرک های سه گانه اشتهارد که با رفع محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر محقق شد، خبر مسرت بخشی نیز اکنون دارم، چراکه البرز سالیان متمادی درصدد افزودن ۸۰۰ هکتار به مساحت شهرک صنعتی اشتهارد بود که مجوز این اقدام مهم به عنوان آرزوی دیرینه سرمایه گذاران، روز گذشته اخذ شد و مورد موافقت دولت قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه سال گذشته مصوبه ای از دولت اخذ و اشتهارد به عنوان شهرستان محروم و کمتر برخوردار معرفی شد، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران مستقر در این شهرستان تا ۱۳ سال از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند. اکنون اشتهارد به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شده و امید است که این شهرستان بتواند به عنوان یک بال توسعه برای سرفرازی، تولید، بهره وری، جذب سرمایه گذاری و افزایش و جهش تولید، نقش خود را ایفا کند.

شهبازی عنوان کرد: هفته گذشته مهمان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بودیم و مقرر شد دولت به رفع معضلات ترافیکی البرز کمک کند که اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه از سوی دولت به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بود یکی از آن هاست. رفع شعاع ۱۲۰ کیلومتری و افزایش ۸۰۰ هکتاری به مساحت شهرک صنعتی اشتهارد نیز یک کار هماهنگ تیمی بود که برای سرمایه گذاران و جهش تولید محقق شد.

وی افزود: از سال ۴۶ تا ۹۴ شهرک صنعتی اشتهارد در خصوص ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری مد نظر بوده اما با مصوبه اخیر هیات دولت، تمامی شهرک های صنعتی اشتهارد مشمول رفع ممنوعیت هستند. امسال به سمتی حرکت می کنیم که برای آب این شهرستان و شهرک های صنعتی مجوز بگیریم. تقویت برق این محدوده نیز در دستورکار بوده و امید است امسال عملیات اجرایی پست ۴۰۰ کیلو ولت در زکی آباد نیز همانند پست برق باغستان آغاز شود.

شهبازی با اشاره به اینکه یک واحد تولیدی در اشتهارد با بیش از پنج میلیون دلار سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۱۲۰ هزار نفر، طبق گفته سرمایه گذار جوان این مجموعه تا هفته دولت ۹۹ افتتاح می شود، ادامه داد: در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا و تنگناهای تحریم های ناجوانمردانه، راه اندازی و آغاز به کار چنین واحدهایی در کشور افتخار آمیز است و همه را مبهوت می کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری