کد خبر:3058
پ

ملاقات حضوری خانواده های مددجویان بهزیستی تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

عبدالله فلاح نژاد، معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز اقدامات این معاونت در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس را تشریح کرد و گفت: اداره کل بهزیستی استان از روزهای نخست شیوع این بیماری با برگزاری جلسات متعدد با موضوع تمهیدات لازم جهت پیشگیری از […]

عبدالله فلاح نژاد، معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز اقدامات این معاونت در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس را تشریح کرد و گفت: اداره کل بهزیستی استان از روزهای نخست شیوع این بیماری با برگزاری جلسات متعدد با موضوع تمهیدات لازم جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و مدیریت بیماری های واگیردار آمادگی کامل خود را برای مقابله با این وضعیت اعلام کرد.

معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز افزود: تمام بخشنامه ها و دستورالعمل های کشوری به مراکز سالمندان و مراکز ذی نفع ابلاغ و دستگاه پالس اکسیمتر برای مراکز سالمندان جهت سنجش درصد اکسیژن خون و میزان ضربان قلب تهیه شد و در اختیار این مراکز قرار گرفت. بازدید از مراکز تحت نظارت توسط کارشناسان جهت اطمینان از رعایت دستورالعمل ها و بخشنامه های مذکور و ارائه آموزش های لازم به رابطین مراکز نگهداری به صورت روتین و مستمر در حال انجام است.

وی مطرح کرد: ارسال و ارجاع پروتکل های پیشگیری از بیماری و فایل های آموزشی بین مراکز تحت نظارت بهزیستی از طریق فعالیت های مربوط به فضای مجازی و نیز مکاتبات ادارای با دانشگاه علوم پزشکی، معاونت غذا و دارو و هلال احمر در خصوص تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز مراکز تحت پوشش از دیگر برنامه های این حوزه برای مقابله با شرایط کنونی است.

فلاح نژاد عنوان کرد: تهیه مواد ضدعفونی از جمله بیش از سه هزار عدد ماسک، دستکش، ژل، اسپری و توزیع آن به مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی از دیگر برنامه های اجرا شده بود. هماهنگی لازم با تمام مراکز جهت تهیه گزارش از افرادی که دارای مشکلات تنفسی هستند انجام شد و ایجاد فضای مناسب برای جداسازی و قرنطینه این افراد در دستور کار قرار گرفت.

وی عنوان کرد: این معاونت در راستای حفظ سلامت هرچه بیشتر افراد تحت پوشش، حضور پزشک و ویزیت روزانه و بررسی سلامت مددجویان در مراکز نگهداری و همچنین اقدامات لازم در خصوص گندزدایی لباس ها و وسایل شخصی مددجویان به صورت روزانه را الزامی کرد. گزارش گیری روزانه و آنلاین از مراکز شبانه روزی تحت نظارت، تشکیل گروه های مجازی (سالمندان، بیماران اعصاب و روان و ذهنی) جهت آموزش پیشگیری از بیماری کرونا، اطلاع رسانی فوری دستورالعمل ها و بخشنامه ها از دیگر تمهیدات این حوزه بود.

معاون توانبخشی بهزیستی استان البرز با بیان اینکه این اداره کل به ازای هر فرد مقیم در مرکز مبلغ ۳۰۰ هزار ریال به حساب مراکز شبانه روزی جهت تهیه مواد ضدعفونی واریز کرد، افزود: ملاقات حضوری خانواده های مددجویان تحت پوشش سازمان به علت پیشگیری از انتقال بیماری تا اطلاع ثانوی ممنوع شده و پیگیری آنان از طریق خطوط تلفنی انجام می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری