کد خبر:5477
پ

معرفی کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برنامه تلویزیونی بومرنگ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مدتی است ویژه برنامه کودک استان البرز با عنوان «بومرنگ» به همت واحد تولید سیمای البرز و با همکاری ویژه‌ اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان پس از توافقات صورت گرفته بین مدیران کل کانون و صدا و سیمای استان، در حال ضبط است. این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، مدتی است ویژه برنامه کودک استان البرز با عنوان «بومرنگ» به همت واحد تولید سیمای البرز و با همکاری ویژه‌ اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان پس از توافقات صورت گرفته بین مدیران کل کانون و صدا و سیمای استان، در حال ضبط است.

این برنامه دارای بخش‌های متنوعی از جمله بخش نمایشی، کاردستی و … است که برنامه کلی در مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرج ضبط شده و بخش اتاق ابتکار و کاردستی با دور ریختنی‌ها در مرکز هشتگرد کانون، ضبط می‌شود.

مسعود مهدی، کارگردان این مجموعه تلویزیونی از افزوده شدن بخش «نامک کتابچی» به این برنامه خبر داد و گفت: با توجه به موضوع برنامه که محیط‌زیست و پاسداشت طبیعت است، سعی کرده‌ایم با استفاده از نظرات همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب‌هایی از انتشارات کانون با این موضوعات و نیز موضوع نظم و انضباط را جمع آوری کنیم تا در هر قسمت، «آیناز شعبانی»، گوینده‌ کودک این برنامه که به عنوان «نامک کتابچی»، ایفای نقش می‌کند، بخشی از  یکی از این کتاب‌ها را که در خصوص آب، زمین، خاک، گل‌ها، پرندگان و… است، برای بچه‌ها بخواند و با بیان خلاصه‌ و شناسنامه‌ کتاب، آن را معرفی کند.

وی با بیان اینکه ویژگی‌های بصری این بخش نیز باید جذاب باشد و کشش لازم را برای مخاطب ایجاد کند، افزود: در این راستا سعی کرده‌ایم هر نوبت با همراهی کتابخانه‌ سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز، موقعیت مکانی برنامه را تغییر داده و در محیطی متناسب با موضوع کتاب فیلم‌برداری را انجام دهیم که تاکنون در خصوص ۳۰ کتاب از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این مهم انجام شده است.

کارگردان ویژه برنامه بومرنگ بیان کرد: به عنوان مثال اگر موضوع کتاب در خصوص «پرندگان» بوده، برنامه در «باغ پرندگان» ضبط شده و برای ضبط برنامه با موضوع «گل‌ها» از موقعیت «باغ‌گل‌های کرج»، استفاده کرده‌ایم؛ همچنین ضبط برنامه معرفی کتاب با موضوع «حیوانات» در «باغ‌ وحش» انجام شده است و برای برخی معرفی‌ها نیز از ظرفیت‌های موجود در شهرهای کرج و تهران (مجسمه‌های موجود در شهر و …) استفاده کرده‌ایم.

مهدی از ساخت نماهنگ ویژه‌ این برنامه با موضوع معرفی «کتابخانه‌ی سیار» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد و ، مطرح کرد: قبل از آغاز آیتم معرفی کتاب، نماهنگی ویژه‌ معرفی کتابخانه‌ سیار کانون، پخش می‌شود. گفتنی‌ست پخش ویژه برنامه «بومرنگ» از اواسط تیر ماه آغاز شده و روزهای زوج ساعت ۱۸ عصر از سیمای البرز پخش می شود و باز پخش آن نیز روزهای فرد ساعت ۱۳:۳۰ خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری