کد خبر:4910
پ

معدوم سازی بیش از ۴۴ تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در البرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر علیرضا جمالی، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز از جمع آوری و معدوم سازی ۴۴ هزار و ۴۸۹ کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیربهداشتی در جریان بازرسی های سه ماهه نخست سال جاری از مراکز عرضه، بسته بندی، کشتارگاه ها، رستوران ها، کبابی ها و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر علیرضا جمالی، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز از جمع آوری و معدوم سازی ۴۴ هزار و ۴۸۹ کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیربهداشتی در جریان بازرسی های سه ماهه نخست سال جاری از مراکز عرضه، بسته بندی، کشتارگاه ها، رستوران ها، کبابی ها و قصابی های استان خبر داد.

وی با اشاره به نظارت بهداشتی بر کشتار ۳۴ هزار و ۷۵۳ راس دام سبک و سنگین شامل گوسفند و بره، بز و بزغاله، گاو و گوساله و شترمرغ در طی این مدت بیان کرد: در جریان بازدیدهای صورت گرفته تعدادی لاشه به وزن ۱۲ هزا رو ۳۲۷ کیلوگرم نیز ضبط شد.

جمالی همچنین از ۱۳ هزار و ۸۰۶ مورد بازدید از مراکز تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی در استان البرز خبر داد و مطرح کرد: در این بازدیدها ۳۲۱ مورد غیربهداشتی مشاهده و برای ۷۹ واحد پرونده در مراجع قضائی تشکیل شد که از این میان ۲۱ مورد به پلمب واحد منجر شد. ۵ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۹۹ قطعه طیور نیز کشتار و از این میان ۱۳ هزار و ۶۰۶ قطعه لاشه ضبط شد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز با اشاره به واکسینه شدن ۴۰۴ هزار و ۱۴۶ راس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی اظهار کرد: طی این مدت بدن ۱۶۱ هزار و ۳۹ راس دام سبک و سنگین و ۸۷۲ هزار و ۸۸۸ مترمربع جایگاه دام علیه بیماری ها سمپاشی شد.

وی ادامه داد: همچنین ۳۰۱ هزار و ۹۹۸ راس گوسفند و بز علیه بیماری آبله مایه کوبی، ۶۲ هزار و ۳۹ راس دام سبک علیه بیماری ppr و ۱۷ هزار و ۹۱۶ راس دام سبک  علیه بیماری لمپی اسکین واکسینه شدند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری