کد خبر:5935
پ

مطالبات استاندار البرز در حوزه آب، فاضلاب و پساب تا پایان دولت بررسی می شود

به گزارش پایگاه خبری جهان البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، اردکانیان در دیدار با استاندار البرز که در محل وزارت نیرو صورت گرفت، با اشاره درخواست های استاندار البرز در خصوص ارتقا زیرساخت های تامین آب، ساماندهی فاضلاب و اختصاص پساب به استان، افزود: به طور قطع […]

به گزارش پایگاه خبری جهان البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، اردکانیان در دیدار با استاندار البرز که در محل وزارت نیرو صورت گرفت، با اشاره درخواست های استاندار البرز در خصوص ارتقا زیرساخت های تامین آب، ساماندهی فاضلاب و اختصاص پساب به استان، افزود: به طور قطع مطالبات استاندار البرز تا پایان دولت مورد بررسی قرار می گیرد و در راستای تحقق آنها اقدام می شود.
وی ادامه داد: طرح ها و درخواست های استان البرز در خصوص آب و فاضلاب در کمیته های مربوطه و ویژه با توجه به اهمیت موضوع مورد بررسی قرار می گیرد.
اردکانیان گفت: استان البرز بلحاظ همجواری با پایتخت، نیازمند توجه ویژه ای در حوزه آب و فاضلاب است.
وی افزود: بسیاری از استان ها در همسایگی یکدیگر قرار دارند ولی هیچ یک از آنها این حجم از اشتراکات و پیوستگی را مانند البرز و تهران ندارند.
وزیر نیرو گفت: این امر مهم، مستلزم این است که وزارت کشور و سایر وزارتخانه ها، یک ساز و کار جداگانه و ویژه ای را برای البرز به دلیل نقاط مشترک فراوان با تهران، داشته باشد.
وی اضافه کرد: اگر نسبت به این موضوع غفلت شود ممکن است مخاطراتی در پیش داشته باشد، از این رو باید بایدها و نبایدهای البرز و برنامه های ویژه آن برای مردم و مسئولان مشخص شود.
اردکانیان گفت: برنامه های البرز و تهران را باید یکسان دید چون بشدت متاثر از یکدیگر هستند به طوری که اگر مساله ای در تهران حل می شود باید بی درنگ در البرز نیز مورد بررسی قرار گیرد.
وی افزود: موضوعات در البرز بسیار ویژه است و نمی توان شبیه به سایر استان ها برای آن تصمیم گیری شود.
وزیر نیرو گفت: یک سری مسائل از حوزه تهران دور شده و ما بر این تصور هستیم که حل شده است در صورتی که در استانی مانند البرز بروز پیدا می کند و دوباره تبعات آن به شکل گسترده تری به پایتخت باز می گردد.
وی افزود: این تفاوت البرز نسبت به سایر استان ها در طرح سازگاری با کم آبی لحاظ خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری