کد خبر:4741
پ

مشکین دشت، زمستان ۹۸ قطعی گاز نداشت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله جهان بکام، رئیس اداره گاز مشکین دشت با بیان اینکه در زمان ورود به اداره گاز مشکین دشت ۳۱ هزار مشترک گاز وجود داشت که طی دو سال گذشته این رقم به ۳۳ هزار مشترک رسیده است، واگذاری برخی خدمات به دفاتر پیشخوان، صدور قبوض آنی، جمع […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، اسدالله جهان بکام، رئیس اداره گاز مشکین دشت با بیان اینکه در زمان ورود به اداره گاز مشکین دشت ۳۱ هزار مشترک گاز وجود داشت که طی دو سال گذشته این رقم به ۳۳ هزار مشترک رسیده است، واگذاری برخی خدمات به دفاتر پیشخوان، صدور قبوض آنی، جمع آوری شماره تماس های مشترکین، به پایان رساندن کارت های ۲۲ سنواتی، اسکن پرونده های ۳۳ هزار مشترک، طراحی ایستگاه جدید برای کاهش بار فشار گاز روی ایستگاه مشکین دشت، جداسازی ایستگاه شهرک بعثت و شهرک مهندس زراعی، برگزاری مانورهای سراسری، گازرسانی به منطقه محروم چهاربلوط و شناسایی و نمایان سازی شیرهای مفقودی را از جمله مهمترین اقدامات این اداره در دو سال گذشته عنوان کرد.

وی در خصوص خدمات واگذار شده به دفاتر پیشخوان دولت در مشکین دشت گفت: در حال حاضر سه دفتر پیشخوان در مشکین دشت فعال است که در تلاش هستیم برای روستای فرخ آباد نیز یک دفتر پیشخوان دایر کنیم که تا اول مرداد ماه این امر محقق خواهد شد. خدماتی همچون اشتراک پذیری، تغییر نام، تغییر ظرفیت و صدور قبض المثنی در این دفاتر انجام می شود و قصد داریم اقدامات مربوط به امور مشترکین را به طور کامل به دفاتر پیشخوان واگذار کنیم تا کمترین مراجعه به ادارات صورت گیرد. صدور قبض آنی نیز به عنوان یکی دیگر از اقدامات این اداره رضایت مشترکین را به دنبال داشته است.

جهان بکام جمع آوری شماره تماس های مشترکین در سال ۹۸ را یکی دیگر از اقدامات انجام شده عنوان کرد و ادامه داد: توانسته ایم ۶۶ درصد از شماره تماس های مشترکین برای صدور قبوض به صورت پیامکی را جمع آوری کنیم و در تلاشیم مابقی شماره تماس ها را نیز تا پایان شهریور ماه دریافت کنیم. شماره موبایل هر مشترکی که وارد اداره گاز مشکین دشت می شود در سیستم ثبت می شود. معضل کارت های ۲۲ سنواتی یکی دیگر از مشکلات این اداره گاز بود که با تلاش های مسئول امور مشترکین اداره گاز مشکین دشت با تهران، توانستیم آن را برطرف کنیم. با توجه به اینکه اسکن پرونده های مشترکین اقدامی نو در جهت الکترونیکی کردن امور است، تلاش می کنیم در راستای دولت الکترونیک، با همکاری GIS تمام ۳۳ هزار پرونده مشترکین را الکترونیکی کنیم.

رئیس اداره گاز مشکین دشت طراحی ایستگاه جدید برای کاهش بار فشار گاز روی ایستگاه مشکین دشت را یکی دیگر از اقدامات مهم این اداره دانست و بیان کرد: بار گاز روی ایستگاه مشکین دشت زیاد بود به طوری که اگر در زمستان اتفاقی برای ایستگاه می افتاد، ۲۰ هزار قطعی گاز داشتیم که با پیگیری های انجام شده، طراحی یک ایستگاه جدید انجام و مقرر شد در نزدیکی ایستگاه مشکین دشت، ایستگاه TBS احداث شود و ایستگاه مشکین دشت به کریم آباد انتقال پیدا کند؛ با تحقق این اقدام بار فشار گاز روی ایستگاه گاز مشکین دشت کم می شود.

وی جداسازی ایستگاه شهرک بعثت و شهرک مهندس زراعی را نیز از دیگر اقدامات این اداره برشمرد و مطرح کرد: برگزاری مانورهای سراسری طی دو سال اخیر با همکاری سایر دستگاه ها از موفقیت های اداره گاز مشکین دشت است و مانورهایی همچون شکستگی لوله بر اثر زلزله، آتش سوزی در ایستگاه، برخورد بیل مکانیکی با لوله گاز و آتش سوزی علمک با همراهی سایر دستگاه ها در دو سال اخیر انجام شده است. گازرسانی به منطقه محروم چهاربلوط با ۱۵۰ خانوار، از بهترین اقدامات اداره گاز مشکین دشت بوده است.

جهان بکام با بیان اینکه تمام شیرهای مفقودی شناسایی و نمایان شده است و هیچ شیر مفقودی نداریم، از عدم قطعی گاز در زمستان ۹۸ در مشکین دشت خبر داد و افزود: افزایش جزئی فشار خروجی ایستگاه های رینگ منجر شد زمستان شاهد افت فشار یا قطعی گاز در مشکین دشت نباشیم. راه اندازی سامانه دولت، سیماک و استعلام سوخت از جمله اقدامات بخش اداری است. همچینین برای ایستگاه ها، کد پستی دریافت کرده ایم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری