کد خبر:5132
پ

مراسم روز خبرنگار در کرج مجازی برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، فرماندار ویژه شهرستان کرج در جلسه هماهنگی تجلیل از اصحاب رسانه و مطبوعات با قدردانی از اهتمام و تلاش ویژه اصحاب رسانه در پوشش خبری و انعکاس رویدادهای این شهرستان از برگزاری انتخابات مجلس تا آگاهی بخشی به مردم در دو موج شیوع کرونا گفت: […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، فرماندار ویژه شهرستان کرج در جلسه هماهنگی تجلیل از اصحاب رسانه و مطبوعات با قدردانی از اهتمام و تلاش ویژه اصحاب رسانه در پوشش خبری و انعکاس رویدادهای این شهرستان از برگزاری انتخابات مجلس تا آگاهی بخشی به مردم در دو موج شیوع کرونا گفت: اعتقادم بر این است که این قشر باید مورد حمایت قرار گیرند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه ظرفیت رسانه های شهرستان کرج نیز در اطلاع رسانی رویدادهایی که پشت سرگذاشتیم جلوه حقیقی خود را انعکاس داده است و باید بیش از پیش در جهت بهره مندی از پتانسیل های موجود و خدمات و دستاوردهای خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی از دریچه آگاهی بخشی رسانه ها استفاده شود.

معاون استاندار البرز با اشاره به ابلاغیه محدودیت برگزاری مراسم و تجمع ها، ضمن اتخاذ پیشنهادات از سوی هیأت مدیره جدید خانه مطبوعات استان البرز مطرح کرد: پیش بینی های لازم برای «تجلیل از اصحاب فرهیخته رسانه در شهرستان کرج» به سبک مجازی و با همکاری خانه مطبوعات استان البرز تدارک دیده خواهد شد.

وی ضمن تبریک به هیأت مدیره جدید خانه مطبوعات استان البرز و آرزوی توفیق و سرافرازی برای آنان اظهار کرد: اگر حوزه رسانه و مطبوعات در کنار مسئولان باشد همچون گذشته زمینه توسعه و پیشرفت بیشتری را در تمام امور  برای مردم و مسئولان مهیا و امکان پذیر خواهد کرد و سبب خواهد شد توسعه و پیشرفت شتاب بیشتری گیرد.

فرماندار ویژه شهرستان کرج در ادامه ضمن تأکید بر ضرورت تعامل موثر با رسانه ها عنوان کرد: هر گاه از رسانه‌ها مشورت و کمک گرفتیم زمینه های بهتری برای خدمت و کار فراهم شد که بتوانیم امور مردم را با جدیت و شتاب بیشتری پیگیری کرده و به سمت توسعه پایدار در بخش های مختلف حرکت کنیم.

وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در آگاهی بخشی جامعه نسبت به عواقب بیماری کرونا افزود: در  این امر همچنین مدیریت و فعالیت های شایسته مقام عالی استان، خدمات دستگاه های مختلف، همراهی بخش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانی استان به همراه رسانه ها موجب شد با کمترین تلفات از این مرحله گذر کنیم که قطعاً حضور رسانه ها به عنوان ابزاری مهم و کمک رسان کمک کرد تا بتوانیم در این برهه موفق باشیم.

قاسم پور در ادامه از رسانه ها خواست است تا همچون موج اول همراهی های لازم را در امر پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم تداوم بخشند و تصریح کرد: در پیک دوم کرونا یکی از تاکیدات و موارد مهمی که از سوی ما و دیگر نهادها بدان تاکید و توجه شده است توجه به اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و مطبوعات و استفاده از ابزارهایی همچون بیلبوردها است.

معاون استاندار البرز با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم در پیک دوم نیز با کمترین تلفات از این مرحله گذر کنیم تا در موقعیت مناسب واکسن مناسبی از سوی جامعه پزشکی ارائه شود، افزود: همیشه مدافع رسانه‌ها بوده و خواهم بود زیرا این قشر زحمات بسیاری برای تمامی اقشار جامعه متحمل می شوند و از دستمزد لازم و کافی برخوردار نیستند؛ نهادها و ادارات ذیربط باید کمک کنند تا بتوانیم آنچه شایسته است را در روز خبرنگار که روز تکریم این قشر زحمتکش است به جا بیاوریم.

وی در خصوص ادامه ساخت و تکمیل خانه مطبوعات با بیان‌ اینکه ساخت خانه مطبوعات از جمله نیازهای حوزه رسانه به شمار می رود، گفت: تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم در تکمیل و ادامه ساخت پروژه خانه مطبوعات همکاری ها و مساعدت های لازم را داشته باشیم. اصحاب رسانه و خبرنگاران به عنوان سربازان جبهه آگاهی بخشی رسالت خود را همچون همیشه با اخلاق مداری و رعایت موارد لازم انجام قرار دهند.

رسانه های البرز پیش قراولان فرهنگ سازی و آگاهی رسانی در موضوع کرونا

رضا عباس زاده، رئیس خانه مطبوعات استان البرز نیز ضمن ارائه برنامه ها و فعالیت های خانه مطبوعات استان به ارائه گزارش در زمینه فعالیت خبرنگاران پرداخت و با اشاره به فداکاری ها و فعالیت تمامی خبرنگاران استان از بدو شیوع ویروس کرونا تاکنون اظهار کرد: خبرنگاران علیرغم تمام سختی ها و مشکلاتی که وجود دارد توانستند در زمینه فرهنگ سازی و کمک در این امر به مسئولان استان کمک کنند تا مردم از آگاهی های لازم در این زمینه برخوردار شوند.
وی ادامه داد: بسیاری از خبرنگاران استان البرز به دلیل حضور در برنامه ها یا بیمارستان ها برای ارائه گزارش و خبر و همچنین تنویر افکار عمومی در خصوص شیوع ویروس کرونا، خود نیز به این بیماری مبتلا شدند اما هرگز رسالت خود را فراموش نکردند و به عنوان پیشقراولان خبر در امر آگاهی رسانی به مردم در کشور مطرح شدند.

رئیس خانه مطبوعات استان البرز از فرماندار کرج خواست تلاش ها و زحمات خبرنگاران استان در امر آگاهی رسانی مورد توجه و تفقد بیشتری از سوی مسئولان قرار گیرد و با اشاره به ضرورت تکمیل ساختمان نیمه کاره خانه مطبوعات در استان البرز از فرماندار کرج خواست تا مساعدت های لازم را در زمینه تکمیل ساختمان خانه مطبوعات به عمل آورد.

عباس زاده با اشاره به فعالیت ها و برنامه هایی که برای روز خبرنگار در استان و از سوی نهادها و ادارات باید صورت پذیرد، گفت: خبرنگاران به عنوان طلایه داران آگاهی در طول سال همواره همراه مسئولان و مردم بودند و می طلبد مسئولین نیز در هرچه بهتر برگزار شدن و تجلیل و تقدیر از این قشر زحمتکش و تاثیرگذار آنچه که شایسته است را انجام دهند.
انتهای پیام/
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری