کد خبر:5526
پ

مداحی که عاشق امام حسین (ع) باشد تنها نمی ماند

حسین رنجبر، ذاکر اهل بیت (ع) البرزی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: بنده ۵۲ ساله هستم و از سال ۱۳۶۰ و در سن ۱۲ سالگی وارد حرفه مداحی شدم و تنها هدف من از انتخاب این مسیر، پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) ایشان و نیز امام حسین […]

حسین رنجبر، ذاکر اهل بیت (ع) البرزی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز گفت: بنده ۵۲ ساله هستم و از سال ۱۳۶۰ و در سن ۱۲ سالگی وارد حرفه مداحی شدم و تنها هدف من از انتخاب این مسیر، پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) ایشان و نیز امام حسین (ع) بود.

وی در خصوص سبک کاری خود عنوان کرد: تلاش کرده ام برنامه هایم را تقریبا در راستای سبک کاری مداحان به نام کشور مانند حاج مهدی سماواتی و حاج محمدرضا طاهری اجرا کنم که به لطف خداوند تا به امروز در این کار موفق بوده ام.

این ذاکر اهل بیت (ع) البرزی اذعان کرد: در این مسیر با هیچ مانع و مشکلی مواجه نشدم زیرا زمانی کار مداحی را آغاز کردم که حدود سه سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود. از طرفی نیز بزرگان مرا به ادامه کار مداحی تشویق می کردند.

رنجبر بیان کرد: بیش از ۱۰۰ بار به عنوان مداح کاروان از طرف بعثه مقام معظم رهبری عازم کربلای معلی شدم و چندین بار نیز به عنوان مداح و خدمتگزار زائرین افتخار تشرف به مکه مکرمه و مدینه منوره نصیبم شد.

وی با اشاره به تاثیرات حرفه مداحی در زندگی خود مطرح کرد: پسری حدودا ۲۴ ساله دارم که مکبر و موذن مسجد است و تقریبا تمام دعاها را از حفظ می خواند که این موضوع یکی از تاثیرات مداحی در زندگی من است.

این مداح البرزی با تأکید بر اینکه در صورتی که عاشق امام حسین (ع) باشی و در مسیر ایشان گام برداری و این کار را به خاطر پیامبر (ص) و اهل بیتشان آغاز کرده باشی، هیچگاه تنها نخواهی ماند، افزود: یک مداح خوب باید حسینی باشد، حسینی زندگی کند و حسینی از دنیا برود.

رنجبر با اشاره به اینکه مداح می تواند وارد حوزه سیاست شود زیرا یک مداح خوب و ولایتمدار باید سیاسی باشد، در رابطه با اغراق برخی مداحان با هدف گریاندن مردم گفت: ممکن است گاهی مداحان به دلیل عدم مطالعه و آگاهی پایین مطلب یا شعری را برای گریاندن مردم بیان کنند و هدفشان اغراق نباشد.

وی افزود: برخی مداحان نیز اغراق می کنند که درست نیست و من این کار را نمی پسندم؛ اگر مداحان مطالعه کافی داشته باشند و کتاب هایی مانند «سوگواره آل محمد (ص)»، «سحاب رحمت» و «لهوف ابن طاووس» را بخوانند دیگر نیازی به اغراق و غیر سندیت خواندن برای گریاندن مردم نیست.

این ذاکر اهل بیت (ع) البرزی عنوان کرد: هر کسی با هر شرایطی نمی تواند مداح شود زیرا مداح باید عاشق پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) ایشان، بانماز، بادیانت و حسینی باشد، تهمت نزند، غیبت نکند و دروغ نگوید؛ فردی که تمام این ویژگی ها را داشته باشد می تواند مداح شود اما در صورت ظاهرسازی و عدم عشق و ارادت و ولایتمداری این کار ممکن نیست.

وی مطرح کرد: در کتاب گنجینه های معنوی دعایی وجود دارد که نوشته شده هر کس آن را پنج بار با اخلاص بخواند خاتم الانبیا محمد مصطفی (ص) را در خواب می بیند. روزی من این دعا را پنج بار بین نماز مغرب و عشا خواندم و شب هنگام مقام معظم رهبری را در خواب دیدم.

رنجبر اضافه کرد: خواب دیدم در حسینیه حضرت امام خمینی (ره) هستم و مقام معظم رهبری و جماعت بسیاری نیز در آنجا حضور دارند و من شعاری را مبنی بر «خامنه ای کوثر است، وارث پیغمبر است/ خامنه ای کوثر است، دشمن او ابتر است» سر می دادم.

این مداح اهل بیت (ع) البرزی اظهار کرد: شعری را نیز برای مقام معظم رهبری سروده ام که به نظرم بهترین اثر ماندگار من محسوب می شود اما هنوز قسمت نشده این شعر را در محضر ایشان بخوانم.

قسمتی از این شعر بدین شرح است:

درود خدا بر تو سید علی / پاسدار دین بن عمه علی

تویی رهبر پاک و فرزانه زاد / تویی مقتدا رهبر پاکزاد

به دنیای اسلام و هم مسلمین / تمام جهان مسلمان نشین

تو تنها امامی و یک مقتدا / تو تنها ولی در تمام سرا

و اکنون تو ای سید پاسدار / وجودت ز انوار حق پایدار

به نامت کند افتخار کشورم / بودنت امنیت آورد سرورم

صدایم کنی میدوم با سرم / رهبرم رهبرم خادمت رنجبرم

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری