کد خبر:3784
پ

محدودیت ترددهای بین شهرستانی در استان ها لغو شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، با بیان اینکه این سلسله نشست ها هر سه روز یک بار تشکیل می شود، گفت: در این جلسه از سوی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، با بیان اینکه این سلسله نشست ها هر سه روز یک بار تشکیل می شود، گفت: در این جلسه از سوی کمیته های مربوطه روند پیشگیری و مهار بیماری در کشور گزارش شد.

وی ادامه داد: اکنون جمهوری اسلامی ایران به سمتی رفته است که داروها و کیت های تشخیصی کرونا را تولید می کند و اقداماتی نیز در جهت تولید واکسن در دستورکار قرار گرفته است.

شهبازی با اشاره به اینکه کار عظیمی در جمهوری اسلامی جهت غربالگری برای شناسایی بیماران صورت گرفت، افزود: طبق دستور رئیس جمهور، کسبه ای که در این مدت کار خود را به خوبی انجام داده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند باید به شکل ویژه ای مورد تقدیر قرار گیرند و حتی المانی نیز برای آن ها طراحی شود که مردم همیشه بدانند که آن ها به سلامت و بهداشت اهمیت می دهند.

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا اضافه کرد: در این مدت مردم همواره پای کار بوده اند و از طریق رسانه ها و آگاهی بخشی های صورت گرفته از این بیماری اطلاعات لازم را کسب کرده بودند از این رو وضعیت بیماری در البرز تحت مدیریت است.

شهبازی با بیان اینکه دارو به میزان کافی در استان البرز موجود است، مطرح کرد: کادر درمانی و بسیج همچنان در حال شناسایی بیماران هستند و مجموعه علوم پزشکی نیز در حوزه مداوا و درمان بیماران با قدرت پای کار است.

استاندار البرز اذعان کرد: اکنون از پیک اول بیماری عبور کرده ایم و شرایط تحت کنترل است اما به دلیل از دست دادن عزیزانمان در غم و اندوه هستیم چراکه آنها در غریبانه ترین شرایط به خاک سپرده شدند و حتی نزدیکانشان فرصت تشییع و خداحافظی با آن ها را نداشتند.

وی عنوان کرد: طبق بیانات رئیس جمهور در جلسه امروز، ما در مهار و کنترل بیماری کرونا از بسیاری از کشورهایی که ادعای تجهیزات و امکانات پیشرفته درمانی و پزشکی را داشتند، بهتر بودیم با این تفاوت که ما ویروس تحریم ها را نیز در کنار این بیماری داشتیم.

استاندار البرز گفت: از تمام کسانی که در مسیر مقابله با کرونا همکاری و همراهی داشتند و این روند نیز همچنان ادامه دارد، قدردانی می کنم و امید است این ویروس خطرناک هر چه سریع تر ریشه کن شود. از همراهی و همکاری اصناف و تولیدکنندگان استان که در این شرایط خاص پای کار بودند نیز تشکر ویژه ای دارم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری