کد خبر:5760
پ

محافظت پدافند غیرعامل در موسسه رازی از سلامت کشور در مقابل جنگ نرم دشمن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر غلامرضا حنیفی، مدیر پدافند غیرعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به هفته پدافند غیرعامل و اقدامات انجام شده گفت: پدافند غیرعامل در موسسه رازی، از این مجموعه و به تبع آن از سلامت کشور در مقابل جنگ نرم دشمن حفاظت می کند که […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر غلامرضا حنیفی، مدیر پدافند غیرعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به هفته پدافند غیرعامل و اقدامات انجام شده گفت: پدافند غیرعامل در موسسه رازی، از این مجموعه و به تبع آن از سلامت کشور در مقابل جنگ نرم دشمن حفاظت می کند که این جنگ می تواند حملات سایبری و ضربه وارد کردن به تولیدات موسسه با توجه به استراتژیک بودن این مجموعه به صورت غیرمستقیم را شامل شود.

وی با بیان اینکه پیشگیری از این حملات پدافند غیرعامل محسوب می شود که در این راستا اقداماتی انجام شده و بخشی نیز در حال انجام است، افزود: برای جلوگیری از حملات سایبری در سیستم اتوماسیون موسسه رازی، امین افزار تعیین شده که تحت تدابیر نرم افزاری غیرقابل نفوذ است و از خارج از موسسه دسترسی به آن مقدور نیست.

مدیر پدافند غیرعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی بذرها و سویه ها را از مهمترین ذخایر ژنتیکی و عامل تولید واکسن عنوان و مطرح کرد: بذر گنجینه بی همتایی برای تولید واکسن محسوب می شود که حفظ و امنیت آن بسیار حائز اهمیت است و بر همین اساس بخش بانک ژن با تجهیزات پیشرفته و تدابیر امنیتی ایجاد شده تا به صورت کامل و دقیق از این بذرها حفاظت شود.

وی تاکید کرد: ساختمان این بخش نیز ضد زلزله و حریق بوده و از لحاظ پدافند غیرعامل کاملا استاندارد است، همچنین دسترسی افراد به بذرها نیز دارای محدودیت است، ضمن اینکه نسخه پشتیبان از این بذرها نیز در اشکال مختلف در دستورکار قرار دارد. حفظ تولیدات کنونی موسسه از دیگر اقدامات مهم و استراتژیک است؛ با توجه به کارکرد موسسه رازی، امکان توقف تولید وجود ندارد و لازم است تمهیدات لازم از جمله تامین مواد اولیه برای تولید اندیشیده شود که بخشی از آن بر عهده پدافند غیرعامل است.

حنیفی کمک های پدافند غیرعامل برای اخذ ارز دولتی و ترخیص مواد اولیه از گمرک را ارزشمند عنوان کرد و گفت: پدافند غیرعامل در جهت برون سازمانی و درون سازمانی فعالیت های قابل توجهی را در موسسه عهده دار است و خدمات مهمی را ارائه می دهد. با تجمیع این مدیریت و مدیریت بحران در زیرمجموعه معاونت تضمین کیفیت شاهد افزایش کارکرد پدافند شده ایم که در این راستا از اتلاف انرژی، سرمایه و پرسنل جلوگیری به عمل می آید.

وی با اشاره به نقش مهم پدافند غیرعامل موسسه رازی در استان البرز بیان کرد: در سال گذشته در ارزیابی های انجام شده، پدافند غیرعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی رتبه نخست را در سطح استان به خود اختصاص داد. کارکرد پدافند غیرعامل پیشگیری از حوادث است؛ به طور قطع پیشگیری بهتر از درمان بوده و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هزینه ای که صرف آن می شود از هزینه های چند برابری درمان در هر زمینه ای جلوگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری