کد خبر:5014
پ

لزوم کاهش زمان فرآیند صدور پروانه ساختمانی/سهم شهرداری از مجتمع صنفی شیخ آباد مشخص شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دویست و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج عصر امروز یکشنبه با حضور اعضا، شهردار، مدیران و معاونان شهری و اصحاب رسانه در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد. مهدی حاجی قاسمی، رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج گفت: با تصمیم […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دویست و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج عصر امروز یکشنبه با حضور اعضا، شهردار، مدیران و معاونان شهری و اصحاب رسانه در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد.

مهدی حاجی قاسمی، رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج گفت: با تصمیم شورا ۲۸ پروژه اولویت دار برای افتتاح در سال جاری در نظر گرفته و مقرر شد پروژه های فاقد اولویت موقتاً حذف یا اصلاح شوند که با گذشت ۴ ماه از سال دورنمای روشنی برای بیشتر آنها تصور نمی شود و حتی پروژه هایی که اواخر سال گذشته در جلسات کمیسیون تلفیق اعتبار گرفتند نیز پیشرفت چندانی نداشته اند که باید به دنبال آسیب شناسی این مسأله بود.

وی افزود: تقاطع غیرهمسطح حصارک مصداقی برای این انتقاد است که شورای شهر برای تسریع در تکمیل آن انعطاف فراوانی به خرج داد و با تخصیص بودجه، اصلاح مبلغ قرارداد و پذیرش بخشی از فرآیندهای پروژه آن را از حالت توقف خارج کردیم اما برای افتتاح آن در چند ماه آینده نیز مردد هستیم. در پل میدان سپاه نیز علیرغم گذشت چند سال از شروع کار هنوز عقب نشینی دیوار انجام نشده که اگر این اقدام شدنی نبود، به جای هزینه کرد سنگین فعلی، امکان گره گشایی ترافیکی با احداث زیرگذر ساده ممکن بود.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر کرج مطرح کرد: ریشه یابی این نقیصه از سوی شهردار فوریت دارد، چرا که عملاً اولویت های عمرانی دوره کنونی مدیریت شهری عقیم مانده است. بعضاً شاهدیم که در برخی معاونت های شهرداری اسناد و مکاتباتی به امضای قائم مقام می رسد که ارزش ریالی آن ها میلیاردها تومان است حال آنکه این پست بیشتر حالت انشایی و درون سازمانی دارد و نهادهای نظارتی تصمیمات و امضای فردی غیر از مسئول اصلی را نافذ و قابل پذیرش نمی دانند؛ باید از پاراف هایی که به جای تسهیل گری، بروکراسی تراشی می کنند قاطعانه جلوگیری کرد.

حاجی قاسمی در پایان به بازدید اعضای هیأت رئیسه شورای شهر کرج از روند تکمیل بزرگراه شمالی اشاره و تصریح کرد: افتتاح فاز نخست پروژه در حدفاصل طالقانی تا ابتدای پل B1 در نیمه نخست سال تعهد شهردار به شورای شهر است حال آنکه در بازدید صورت گرفته جبهه های کاری فعالیت چندانی نداشتند. در بحث کلکتور شهید شمس نیز پس از تذکرات پیاپی و گذشت چند ماه نهایتاً شخص شهردار دستور لازم را صادر کرد که نتیجه این تعلل تأخیر ۴ ماهه پیمانکار برای شروع کار بود.

اجرای طرح زوج و فرد خودروها تاثیری در کاهش کرونا ندارد

عباس زارع، رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اجرای طرح زوج و فرد خودروها در کلانشهر کرج مطرح کرد: تأثیر طرح زوج و فرد خودروها که این روزها اجرایی می شود بر کنترل شیوع کرونا چیست؟ آیا این طرح موجب شیوع بیشتر ویروس کرونا نمی شود؟

وی اذعان کرد: با توجه به تذکر قبلی در خصوص قراردادهای فی مابین شهرداری و سازمان همیاری های شهرداری های استان البرز تأکید بنده بر پیگیری وصول مطالبات مدیریت شهری از این نهاد است که بیش از ۳۵ میلیارد تومان برآورد می شود و باید از سوی شهردار پیگیری شود.

زارع از توقف تولید و پخش برنامه یکشنبه های سبز انتقاد و خاطرنشان کرد: از مدیرکل صدا و سیمای البرز درخواست داریم در خصوص پخش این برنامه که مردم شهر سالهاست با آن خاطره دارند و در نگهداشت و بهبود محیط زیست و فضای سبز شهر بسیار موثر بوده عنایت ویژه داشته باشد. تنظیم مناسبات با انتصابات در شهرداری کرج به شایسته سالاری لطمه می زند و موجب کم انگیزگی کارشناسان می شود که امیدواریم مورد توجه شهردار قرار گیرد و به بدعت تبدیل نشود.

ضرورت رفع مشکل تردد خودروها از میدان حافظ به سمت پل بیلقان

رحیم خستو، نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج خواستار رفع مشکل تردد خودروهای گذری از میدان حافظ به سمت پل بیلقان از طریق انجام عملیات تعریض معبر شد و بیان کرد: طی هفته گذشته به جهت دریافت گزارش های متعدد از سوی شهروندان به ویژه ساکنین خط چهار حصار در خصوص دسترسی سخت خودروهای گذری به پل بیلقان بازدیدی از منطقه صورت گرفت که شاهد گلایه به حق شهروندان بودیم.

وی اضافه کرد: خودروهای گذری در این محدوده باید مسیر اضافی رفت و برگشت را طی کنند که با توجه به ترافیک منطقه و هدررفت هزینه و زمان، موجب آزردگی خاطر شهروندان شده است که امیدواریم شهرداری با انجام عملیات تعریض و مذاکره با پلیس راه استان البرز به عنوان ارگان تصمیم گیرنده نسبت به حل مسأله اقدام کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با تأکید بر پیگیری بیشتر موضوعات مرتبط با حقوق شهروندی از سوی شهرداری کرج گفت: تفسیر پلیس راه برای اتخاذ این تصمیم در نظر گرفتن این محدوده به عنوان راه بین شهری بوده است حال آنکه خط چهار حصار درون بافت شهر واقع شده لذا معبر مذکور درون شهری است و اینکه حقوق شهروندان برای تردد ایمن و آسان نادیده گرفته شده که باید تا حصول نتیجه از سوی شهرداری پیگیری شود.

سهم شهرداری از مجتمع صنفی صنعتی شیخ آباد مشخص شود

سارا دشتگرد، عضو شورای اسلامی شهر کرج خواستار بررسی و رسیدگی به تخصیص سهم شهرداری از مجتمع مجتمع صنفی صنعتی شیخ آباد شد و اظهار کرد: با توجه به توافقات فی مابین مجتمع صنفی صنعتی شیخ آباد به نظر می رسد با هر بار تغییر در تیم شورا و شهرداری کرج یکی از بندهای مورد توافق توسط اصناف نادیده گرفته شده است.

وی ادامه داد: ارزش افزوده ای که برای این املاک در طی این سال ها ایجاد شده قابل توجه است که تمام و کمال منافع مالکین در نظر گرفته شده و تنها چیزی که نادیده گرفته شده سهم شهرداری و حقوق بیت المال است ضمن آنکه باید توافقات و تمام اقدامات صورت گرفته را اطلاع دهند که در این راستا خواستار بررسی و رسیدگی به تخصیص سهم شهرداری هستیم.

لزوم کاهش زمان فرآیند صدور پروانه ساختمانی

احد رسولی، خزانه دار شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه باید زمان فرآیند صدور پروانه ساختمانی کاهش یابد، افزود: بر این اساس شورای شهر مصوبه ای را می گذراند که بتواند در کمترین زمان نسبت به صدور پروانه اقدام کند. کاهش زمان صدور پروانه نیاز به بازنگری اساسی دارد چه به لحاظ فرآیندی و گردش کاری در وضعیت فعلی و چه به لحاظ کاهش مراحل آن که جدیداً گنجانده شده و مراحل آن را اضافه و زمان پاسخگویی را بیشتر کرده است.

وی عنوان کرد: هنوز سامانه رصد نظام پاسخگویی در شهرداری دارای ایرادات اساسی است به طوری که گاهی درخواست ها و مراحل پیگیری تا بیش از ۱۰ روز کاری در کارتابل کارشناسان و کارمندان حوزه های مربوطه بدون آنکه اتفاقی بیفتد یا کسی زیر سوال برود، باقی می ماند. باید پرسید آیا نباید مدیران بر عملکرد کارکنان مجموعه خود نظارت کنند؟ آیا نباید سیستم آلارمی گزارش عملکرد کارکنان را با آلارم های سفید، زرد و قرمز در اختیار مدیران قرار دهد؟

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: سامانه نظام رصد پاسخگویی که بخشی از حکمرانی خوب شهری است بر اصل شفافیت و پاسخگویی به موقع تأکید دارد. در این خصوص لازم است اقدامات عاجلانه ای صورت گیرد و در جهت افزایش سرمایه اجتماعی مدیریت شهری نواقص موجود رفع و با تعهد و مسئولیت پذیری بر رضایتمندی شهروندان افزوده شود.

حضور کارکنان شهرداری شیفت بندی شود

فریده بزنی بیرانوند، رئیس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به تأثیر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در قطع زنجیره انتقال کرونا گفت: در راستای توجه به سلامتی شهروندان و رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های صادره از ستاد ملی مبارزه با کرونا، انتظار داریم شهردار تدابیری را اتخاذ کند که تا حد امکان حضور کارکنان در بخش ها شیفت بندی شود.

وی با تأکید بر اینکه لازم است از ترددهای غیرحضوری در اتاق های اداری و پرازدحام جلوگیری شود تا بتوانیم این دوره را پشت سر بگذاریم، تقاضا کرد که بخش های مختلف شهرداری کرج با توجه به شیوع ویروس کرونا، از تمام امکانات برای ضد عفونی کردن معابر در راستای مقابله با انتشار آن استفاده کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری