کد خبر:4277
پ

لزوم احیای گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج تا پایان شهریورماه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، فرماندار شهرستان کرج امروز در جلسه ساماندهی گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج ضمن تبیین اهمیت جایگاه گلزارهای شهدا به عنوان شناسنامه ارزشی و فرهنگی جامعه و کارکرد آن در ترویج هویت و فرهنگ ایثار و شهادت به پیگیری آخرین اقدامات در احیا و بازسازی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، فرماندار شهرستان کرج امروز در جلسه ساماندهی گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج ضمن تبیین اهمیت جایگاه گلزارهای شهدا به عنوان شناسنامه ارزشی و فرهنگی جامعه و کارکرد آن در ترویج هویت و فرهنگ ایثار و شهادت به پیگیری آخرین اقدامات در احیا و بازسازی شاخص ترین گلزارهای شهدا در استان البرز پرداخت.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از بافت قبور گلزار شهدای استان البرز در کلانشهر کرج واقع شده است، بیان کرد: گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) در شهرستان کرج از گلزارهای شاخص استان و با هویت شناخته شده در سطح ملی است که بخش عمده ای از مراسم های دینی و مذهبی نیز در این مکان برگزار می شود.

قاسم پور با اشاره به تکمیل دو قطعه از چهار قطعه واقع در این گلزار شهدا بر لزوم اتمام کار بازسازی و مرمت گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) در شهرستان کرج تا پایان شهریورماه و پیش از فرارسیدن ایام هفته دفاع مقدس به عنوان طرح پایلوت در کشور تأکید کرد و افزود: با تلاش های انجام شده قطعه سوم کار در مرحله اجرا قرار گرفته است که فرآیند تکمیل این پروژه به عنوان یکی از پروژه های نیمه تمام اولویت دار باید در دستورکار قرار گیرد.

فرماندار شهرستان کرج با اشاره به اینکه عنایت ویژه ای نیز از سوی مسئولان امر در استان البرز به این گلزار شهدا وجود دارد، اضافه کرد: پیگیری های لازم نیز جهت تأمین اعتبار و آورده مالی از سوی شهرداری کرج و شورای اسلامی شهر صورت می گیرد و انتظار می رود این گلزار در هفته گرامیداشت دفاع مقدس به اتمام کار مرمت و احیا رسیده باشد.

گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج، چهارمین گلزار شهدای کشور است که با وسعت ۶ هزار و ۹۰۰ متر مربع، یک هزار و ۵۰۰ شهید را در برگرفته است و به عنوان یکی از مهمترین نقاط شهری استان البرز به شمار می رود. در طراحی جدید محوطه این گلزار شهدا رواق ها و چهارطاقی هایی به سبک معماری ایرانی – اسلامی پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری