کد خبر:3820
پ

قرارگاه مواسات و همدلی با محوریت مساجد تشکیل شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دومین جلسه قرارگاه مواسات و همدلی در راستای لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب به ریاست نماینده ولی‌فقیه در البرز و با حضور جمعی از مسئولین دستگاه‌های استان البرز در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد. آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دومین جلسه قرارگاه مواسات و همدلی در راستای لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب به ریاست نماینده ولی‌فقیه در البرز و با حضور جمعی از مسئولین دستگاه‌های استان البرز در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های تمامی دستگاه‌های استان و گروهای جهادی و مردمی در جهت مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: بنده به نوبه خودم از تمام کسانی که دغدغه داشتند و احساس وظیفه و مسئولیت کردند تشکر و قدردانی دارم.

وی با بیان اینکه همگرایی و هماهنگی خوبی در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان صورت گرفته است، عنوان کرد: به لطف خداوند متعال در البرز روند خوبی در جهت پیشگیری با شیوع ویروس کرونا طی شد و جزو استان‌های نمونه در این زمینه بودیم که لازم است مردم با رعایت نکات بهداشتی و خود مراقبتی این رتبه را حفظ کنند.

امام جمعه کرج در ادامه با بیان اینکه در هر اتفاق عبرت‌های فراوانی وجود دارد، با اشاره به ویروس کرونا عنوان کرد: ویروس کرونا با وجدان کاری بالا بدون توجه به مرتبه افراد تا آخرین لحظه وظیفه خود را عادلانه، درست و به خوبی انجام می‌دهد. اگر به این ویروس با دیده عبرت نگاه کنیم جلوه‌ توحیدی ما تقویت می شود چراکه ویروسی که اگر چند هزار برابر شود تازه با میکروسکوپ دیده می‌شود توانسته تمام معادلات دنیای پیشرفته را بر هم بزند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به فراخوان رهبر معظم انقلاب در خصوص کمک به افراد کم‌بضاعت، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب طی یک دستور عامی فرمودند که باید مواسات و همدلی به شیوه‌ای رزمایش گونه انجام گیرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان البرز جهت کمک به اقشار کم برخوردار و نیازمند جامعه تصریح کرد: از ابتدای بیماری کرونا و محدودیت‌هایی که به واسطه آن منجر به تعطیلی برخی کارها شد با کمک خیرین و گروه‌های مردمی و جهادی بسته‌های معیشتی بین نیازمندان توزیع شد که با این فرمایش رهبر معظم انقلاب باید این عمل با نواخت و وسعت بیشتری ادامه پیدا کند.

حسینی همدانی این بیان رهبر معظم انقلاب در جهت خدمت به اقشار کم برخوردار جامعه را یک بیان راهبردی و ساختار ساز برشمرد و افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در روز نیمه شعبان یک‌شور و هیجان جدیدی را در جامعه فراهم کرد. این رزمایش باید با همراهی خیرین و مردم و با پشتیبانی تمامی دستگاه‌های دولتی و خصوصی حول محور نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها و ائمه جمعه در شهرستان‌ها صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه قرارگاه مواسات و همدلی یک ستاد کاملاً مردمی است، مطرح کرد: گام اول «رزمایش مواسات و همدلی» با رمز «لبیک یا امام» از نیمه شعبان آغاز شد و تا عید سعید فطر ادامه پیدا می‌کند. مستمندان و اقشار آسیب‌پذیری که کرونا معیشت آن‌ها را با مشکل مواجه کرده مخاطبان اصلی این رزمایش هستند.

وی به «شیوه اقدام» در این رزمایش پرداخت و با تأکید بر اینکه باید اطلاعات درستی از جامعه مستمندان تهیه شود، خاطرنشان کرد: برخی خانواده‌های نیازمند تحت پوشش هیچ‌یک از نهادهای حمایتی دولتی و مردمی نیستند و در سکوت زندگی می‌کنند که ضروری است این خانواده‌ها شناسایی و خدمات بیشتری به آن‌ها ارائه شود.

حسینی همدانی با اشاره به نقش مهم مساجد در این رزمایش اذعان کرد: شبکه‌ مساجد می‌تواند به صورت مویرگی عمل کرده و به شناسایی خانواده‌های کم‌بضاعت که در هیچ آماری نیستند کمک کند. ضمن پرهیز از هرگونه موازی کاری در این رزمایش، تمامی نهادهای دولتی و خصوصی باید با انسجام و به صورت یکپارچه به ارائه خدمت بپردازند تا خدمات به نحو مناسب و عادلانه‌ بین تمامی مستمندان و نیازمندان توزیع شود.

امام جمعه کرج از مساجد به عنوان یک سیستم توزیع مناسب و منسجم نام برد و اظهار کرد: مساجد در محلات با همراهی گروه‌های بسیج و جهادی که در آن‌ها مستقر هستند می‌توانند نقش مهمی را در توزیع یکپارچه کمک‌ها داشته باشند. در این رزمایش باید به جذب منابع مادی و معنوی توجه شود و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در فضای مجازی محتواهای فکری، عقیدتی و معنوی مناسبی برای مردم تهیه و در اختیارشان قرار داده شود.

گفتنی است در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی راست‌روش به‌عنوان دبیر قرارگاه مواسات و همدلی در استان البرز معرفی شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری