کد خبر:5282
پ

فرودگاه پیام در شکوفایی دانش هوایی کشور نقش بسزایی دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، نادر ثناگو مطلق، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: این منطقه در کنار تمام وظایف ذاتی خود از جمله گسترش اشتغال، حمایت از واحدهای تولیدی و رشد بخش صنعت، رویکرد حمایت از آموزش به خصوص در دانش هوایی کشور با هدف شکوفایی هر چه […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، نادر ثناگو مطلق، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: این منطقه در کنار تمام وظایف ذاتی خود از جمله گسترش اشتغال، حمایت از واحدهای تولیدی و رشد بخش صنعت، رویکرد حمایت از آموزش به خصوص در دانش هوایی کشور با هدف شکوفایی هر چه بیشتر این بخش را نیز یکی از برنامه ها و اولویت های جدی خود قرار داده است.

وی ادامه داد: به همین منظور هم اکنون پنج مدرسه آموزش خلبانی در این منطقه مشغول به آموزش علاقمندان هستند که در کنار این مدارس، مرکز آموزش علمی کاربردی صنعت هوانوردی نیز در فرودگاه پیام به صورت تخصصی در حال فعالیت است.

ثناگو مطلق با اشاره به آغاز به کار این مرکز آموزشی از سال ۹۳ بیان کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی صنعت هوانوردی در فرودگاه پیام در پنج رشته تحصیلی از جمله خلبانی، تعمیر و نگهداری هواپیما، الکترونیک هوایپما، مهمانداری و دیسپچری در دو مقطع کاردانی و کارشناسی فعال است. مدیریت کسب و کار و مترجمی زبان انگلیسی نیز به عنوان ۲ رشته پشتیبان در مرکز آموزش علمی کاربردی صنعت هوانوردی فرودگاه پیام به دانشجویان تدریس می شود.

وی با بیان اینکه از سال تاسیس این مرکز تاکنون یک هزار و ۸۰۰ نفر در آن مشغول به تحصیل شده اند، گفت: از این تعداد ۵۰۰ نفر فارغ التحصیل و مابقی نیز در حال تحصیل هستند. ۴۰ درصد از فارغ التحصیلان این مرکز در بازار کار داخلی و خارجی جذب شده اند. با هدف حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و کادر اداری همزمان با شیوع ویروس کرونا، آموزش و آزمون های این مرکز به صورت مجازی برگزار شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری