کد خبر:3196
پ

غنی ترین موزه تمبر دنیا در استان البرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، فخر الدین صابری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز از وجود غنی‌ترین موزه خصوصی تمبر دنیا به نام موزه تمبر یکتا در استان البرز خبر داد و گفت: این موزه میراثی به‌جامانده از خانواده سیدخندان بزرگ است؛ از چهار نسل پدربزرگ‌های خاندان دست به دست […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، فخر الدین صابری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز از وجود غنی‌ترین موزه خصوصی تمبر دنیا به نام موزه تمبر یکتا در استان البرز خبر داد و گفت: این موزه میراثی به‌جامانده از خانواده سیدخندان بزرگ است؛ از چهار نسل پدربزرگ‌های خاندان دست به دست شده و سرانجام به دست نوه سی و دوم خانواده آقای سیدحسین موسوی یکتا رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز مطرح کرد: این موزه بزرگترین موزه در دنیا با دو میلیون قطعه تمبر است. بزرگترین موزه تمبر در دنیا کلکسیون ملکه الیزابت با کمتر از ۹۰۰ هزار قطعه تمبر بوده که در موزه تمبر یکتا چند برابر آن تمبر موجود است. تمبرهای این موزه از سال ۱۲۸۰ یعنی قبل از جنگ جهانی اول تا به امروز بدون‌ مهر و ابطال است.

صابری با بیان اینکه این موزه دارای تمبرهای طلا و نقره بین‌المللی است که در نوع خود بسیار کم نظیر محسوب می شود، اظهار کرد: تمبرهای این موزه شامل طرح‌های قاجاریه از ابتدای سال ۱۲۸۰ و پادشاهان مختلف پهلوی اول و پهلوی دوم و غیره بوده و دارای کلکسیون سکه‌های بسیار قدیمی و تاریخی است. این موزه در سال ۱۳۹۵ افتتاح شد و در سال ۹۷ عنوان موزه برتر خصوصی کشور را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری