کد خبر:3612
پ

عمده بار ویزیت و درمان سرپایی بیماران کرونایی بر دوش مراکز درمانی خصوصی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر علی اکبر حقیقی، رئیس سازمان نظام پزشکی استان البرز ظهر امروز در دیدار با استاندار البرز که با حضور مدیران عامل بیمارستان های خصوصی استان صورت گرفت، ضمن قدردانی از اهتمام و توجه استاندار البرز در راستای اقدام جهت حل مشکلات بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر علی اکبر حقیقی، رئیس سازمان نظام پزشکی استان البرز ظهر امروز در دیدار با استاندار البرز که با حضور مدیران عامل بیمارستان های خصوصی استان صورت گرفت، ضمن قدردانی از اهتمام و توجه استاندار البرز در راستای اقدام جهت حل مشکلات بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی استان، با ارائه آماری از وضعیت تخت های بیمارستانی، گفت: در کل کشور ۱۴۱ هزار تخت بیمارستانی وجود دارد که ۱۸ هزار تخت مربوط به بخش خصوص و باقی دولتی است؛ از این رو به ازای هر هشت تخت دولتی یک تخت خصوصی وجود دارد.

وی مطرح کرد: در البرز دو هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی فعال وجود دارد که حدود ۸۰۰ تخت مربوط به بخش خصوصی است بنابراین به ازای هر سه تخت دولتی یک تخت مربوط به بخش خصوصی است. تنها ۱۶ مرکز دولتی بهداشت و درمان در استان البرز وجود دارد اما ۶۲ درمانگاه بخش خصوصی همراه با هفت مرکز خصوص سی تی اسکن عمده بار ویزیت و درمان سرپایی بیماران کرونا را بر دوش دارند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان البرز بیان کرد: در تمامی درمانگاه های البرز پزشک به صورت شبانه روزی مستقر است و می دانیم که ۸۰ درصد بیماران کرونایی سرپایی هستند و به مراکز و درمانگاه های خصوصی مراجعه می کنند. اکنون به دلیل شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا، بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی دچار زیان های مالی فراوانی شده اند و نیاز به تأمین تجهیزات و امکانات در راستای مقابله با کرونا دارند.

حقیقی اظهار کرد: از استاندار البرز درخواست می شود تدبیری اتخاذ کند تا از محل اعتبارات کم بهره بانک ها به بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی استان تخصیص یابد. همچنین تقاضا داریم در این شرایط خاص نسبت به پرداخت مابقی طلب بخش خصوصی بهداشت و درمان استان از بیمه ها اقدام شود و برای پرداخت اقساط تسهیلات و مالیات، فرصت بیشتری به بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی استان داده شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری