کد خبر:4190
پ

طرح نظارت بر بازار ویژه ماه رمضان در البرز کلید خورد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، جهانگیر شاهمرادی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه بازرسی منظم و مستمر از بازار مورد درخواست و پیگیری مردم و اصناف است، گفت: دامنه این بازرسی‌ها باید گسترده و دقیق باشد و در راستای حفظ حقوق مردم، برخورد قانونی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، جهانگیر شاهمرادی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه بازرسی منظم و مستمر از بازار مورد درخواست و پیگیری مردم و اصناف است، گفت: دامنه این بازرسی‌ها باید گسترده و دقیق باشد و در راستای حفظ حقوق مردم، برخورد قانونی با گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکار صورت گیرد.

وی افزود: از امروز بازرسی و نظارت بر بازار ایام ماه مبارک رمضان در سطح استان البرز انجام می‌شود. اقلام و کالاهای اساسی و مورد نیاز به اندازه کافی تأمین شده و در بازار استان در دسترس عموم مردم است. مردم برای خرید کالاهای ماه رمضان به شکلی برنامه‌ریزی کنند که سطح رفت و آمدها و شلوغی و ازدحام در بازار زیاد نباشد تا توصیه‌های ایمنی و بهداشتی در برابر کرونا نیز رعایت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز مطرح کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی و معاونت نظارت و بازرسی و اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی مکلف به اجرای طرح ویژه نظارتی ماه مبارک رمضان هستند که باید با تخلفات برخورد قانونی لازم را به عمل آورند و گزارش آن را به دبیرخانه ستاد تنظیم بازار استان ارائه نمایند.

شاهمرادی تصریح کرد: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مکلف هستند نسبت به پیگیری و دریافت صورت جلسه واگذاری سردخانه بعثت ظرف مدت حداکثر یک هفته اقدام و صورتجلسه مذکور را به استانداری و دبیرخانه ستاد تنظیم بازار استان جهت ارائه در جلسه آتی ارسال کنند. اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان با همکاری سازمان برنامه و بودجه اعتبارات لازم جهت بازسازی و راه اندازی سردخانه بعثت را پیش‌بینی و ارائه دهند.

وی با تأکید بر رعایت الزامات اداره کل استاندارد در راه اندازی و بازسازی سردخانه بعثت توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی افزود: با توجه به اهمیت تامین و ذخیره‌سازی و توزیع نهاده‌های کشاورزی و دامی در استان البرز و خدمات دهی به استان‌های همجوار لازم است سازمان جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به مطالعه و ارائه طرح توجیهی پروژه اتصال راه‌آهن سراسری به انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام حداکثر ظرف مدت دو ماه اقدام لازم را به عمل آورند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز بیان کرد: با توجه به پیشنهاد برخی از فرمانداران مبنی بر استفاده از ظرفیت توان بسته بندی شکر در شهرستان های تابعه مقرر شد با محوریت فرمانداری به عنوان رئیس کارگروه تنظیم بازار شهرستان نسبت به جذب شکر فله‌ای بر اساس سهم برش شهرستانی با رعایت ضوابط اقدام شود.

شاهمرادی تصریح کرد: با توجه به آمادگی خط تولید و سرمایه گذاری انجام شده در شرکت سامان صنعت اطلس، اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان ظرف هفته جاری به میزان ۲۰ الی ۳۰ تن آرد جهت راه اندازی خط تولید به شرکت مزبور تخصیص دهند و در زمان تولید دستگاه های مرتبط به ویژه دانشگاه علوم پزشکی نظارت لازم را به عمل آورند.

وی ادامه داد: با توجه به سهم واحدهای صنعتی در تولید و توزیع انواع نان صنعتی در سطح ملی و کشوری مقرر شد پس از حضور معاونین وزارت صمت از شرکت سامان صنعت اطلس بازدید به عمل آورند و بر اساس ظرفیت و توان تولید واحد مزبور پیشنهاد تخصیص سهمیه اصلی به کارگروه تنظیم بازار کشور جهت تصویب ارسال شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در خصوص وضعیت و تعیین تکلیف ۵۷ واحد صنفی نانوایی فاقد پروانه کسب که قطع سهمیه آرد شده بودند، گفت: موضوع توسط اتاق اصناف بررسی و سپس در کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی رسیدگی می‌شود.

شایان ذکر است در جلسه تنظیم بازار استان در خصوص اتصال راه آهن به انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام استان، انبارهای نگهداری کالا تحت پوشش اداره کل غله و قیمت های کالاهای ماه رمضان بررسی و تصمیم گیری شد. همچنین با قیمت پیشنهادی عرضه زولبیا و بامیه درجه یک به صورت خالص فروشی از قرار هر کیلوگرم ۲۲ هزار تومان به شرط رعایت کیفیت موافقت شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری