کد خبر:4013
پ

ضرورت انسجام گروه‌های جهادی/مواسات تنها شامل جنبه مادی نیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در سومین جلسه قرارگاه مواسات و همدلی که در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد، با اشاره به رزمایش مواسات و همدلی گفت: نیازمندان و کسانی که شغل‌های آزاد و روزمزد داشتند […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در سومین جلسه قرارگاه مواسات و همدلی که در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد، با اشاره به رزمایش مواسات و همدلی گفت: نیازمندان و کسانی که شغل‌های آزاد و روزمزد داشتند و در این ایام به علت شیوع کرونا از انجام کار محروم شدند اهداف اصلی در این رزمایش هستند.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت مساجد برای شناسایی افراد نیازمندی که در آمار هیچ‌ یک از نهادهای دولتی و غیردولتی نیستند، افزود: با تشکیل قرارگاه‌های محله محور و استفاده از معتمدین محلات می‌توان آمارهای مربوط به این گروه را به دست آورد. کمک به افراد کم برخوردار و کسانی که کرونا معیشت آن‌ها را با مشکل مواجه کرده از ابتدای شیوع بیماری در البرز آغاز شد که هم‌اکنون با فراخوان رهبر معظم انقلاب این اقدام باید با وسعت و انسجام بیشتری ادامه یابد.

حسینی همدانی با بیان اینکه کمک‌ها به اقشار مختلف باید متناسب با نیاز آن‌ها باشد، ادامه داد: نیازهای خانواده‌های مستمند و کسانی که دچار مشکلات معیشتی شده‌اند متفاوت است لذا باید با شناخت دقیق، کمک‌ها متناسب با نیازهای فوری آنان صورت گیرد. طی اطلاعیه‌ای عمومی به تمامی گروه‌های جهادی علاقه‌مند به کارهای منسجم اعلام شد که می‌توانند با ارسال اطلاعات گروه خود به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۶۶۰۲۲ در این امر مشارکت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه مواسات تنها شامل جنبه مادی نیست، اذعان کرد: قرارگاه مواسات و همدلی شامل دو رویکرد مادی و معنوی است که بعد معنوی آن باید از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز به فعالیت کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری