کد خبر:5503
پ

ضرورت اصلاح قوانین وضع شده که مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، علی حدادی، نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی در نشست با اعضای شورای سازمان بسیج رسانه استان البرز با بیان اینکه قوانین وضع شده ای از طرف مجلس شورای اسلامی وجود دارد که خود یکی از موانع تولید است، گفت: بیش از ۱۱ هزار […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، علی حدادی، نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی در نشست با اعضای شورای سازمان بسیج رسانه استان البرز با بیان اینکه قوانین وضع شده ای از طرف مجلس شورای اسلامی وجود دارد که خود یکی از موانع تولید است، گفت: بیش از ۱۱ هزار قانون در طول این سال ها وضع شده و این در حالی است که اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: سیاست های کنونی رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحث اقتصاد مقاومتی با وجود بعضی از قوانین وضع شده در مجلس کنار گذاشته شده است. در زمینه قانون مالیات نیز ایراداتی وجود دارد که باید اصلاح شود که یکی از آن ها خارج کردن انحصار واردت از دست افرادی است که هیچ مالیاتی پرداخت نمی کنند.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توجه به مسأله مالیات به عنوان یکی از شاخص های مورد اهمیت در ایجاد شکاف طبقاتی غنی و فقیر در جامعه خاطرنشان کرد: انحصار واردات در دست عده ای است که هیچ مالیاتی پرداخت نمی کنند و از طرف دیگر افرادی که درآمد حداقلی دارند، مالیات می پردازند.

حدادی با اشاره به اینکه ما هرچه داریم از مکتب سید و سالار شهیدان کربلای حسینی است، مطرح کرد: امروز هر یک از مسئولان خود را سرباز ولایت بدانند و در این راه با شناخت جبهه حق و پرهیز از دنیاطلبی و خواهش های دنیوی در جهت حل مشکلات معیشتی مردم قدم بردارند. مجلس شورای اسلامی با اعتماد مردم فعالیت خود را در طول این سه ماهه اخیر با جدیت آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه اقتدار ملی امروز ایران اسلامی به واسطه خون پاک شهدای انقلاب اسلامی است که برای حفظ کیان ایران اسلامی از تمامی تعلقات دنیوی خود گذشتند، مطرح کرد: شفاف سازی برنامه ها و اقدامات مسئولان به این معنا است که در شرایط کنونی اقتصادی در کنار مردم هستیم. در جریان بهبود وضعیت زندگی مردم در البرز شاخص های ویژه ای وجود دارد که با توجه به میزان سهم تولید ناخالص داخلی و توزیع اعتبارها، سهم مردم این استان مشخص می شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز در روستای حُسبان که چسبیده به شهر طالقان است مردم با دبّه، آب به منازل خود می برند که سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که حق آبه سد طالقان در طول این ۱۵ سال گذشته به کجا رفته است؟ گناه مردم طالقان چیست؟ اینکه تا این اندازه نجیب و مظلوم هستند که از حق آبه سدّ طالقان و دیگر امکانات محروم هستند.

حدادی در پایان سخنان خود بیان کرد: ایران اسلامی بسترساز تمدن نوین اسلامی است و در این مسیر خبرنگاران و اصحاب رسانه مطالبه گر و منتقد مسئولان هستند؛ به شخصه در جهت رفاه و تأمین معیشت خبرنگاران در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهم کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری