کد خبر:3565
پ

شیب شیوع کرونا در البرز ملایم است/ تعطیلی مدارس تا ۳۰ فروردین ماه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته جلسه ستاد ملی کرونا به صورت مستمر برگزار شده است، گفت: در این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته جلسه ستاد ملی کرونا به صورت مستمر برگزار شده است، گفت: در این جلسه روسای کمیته های ملی گزارش های لازم را ارائه می دهند.

استاندار البرز ادامه داد: یکی از طرح هایی که موجب شد دولت و ملت برای توقف شیوع ویروس کرونا با یکدیگر همراه و هم صدا شوند، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بود که وزیر کشور هم رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی طرح مذکور بود. در این جلسه مقرر شد که براساس پروتکل های بهداشتی، مشاغل کم ریسک در استان های کشور فعالیت خود را آغاز کنند.

شهبازی عنوان کرد: البرز و تهران در طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب یک استان دیده شدند و با توجه به اینکه فعالیت های این دو استان با یکدیگر در هم تنیده است، منتظر هستیم که جزئیات این تصمیم از سوی ستاد ملی اعلام شود.

وی مطرح کرد: مدارس تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل خواهند بود و در این مدت ساعت کار ادارات نیز از هفت صبح تا دو بعد از ظهر است و همچنان دستگاه های اداری می توانند به صورت دورکاری فعالیت کنند و دو سوم نیروها در ادارات مستقر خواهند بود.

استاندار البرز مطرح کرد: مقررات در خصوص محدودیت تردد خودروها نیز همچنان به روال قبل ادامه دارد و پس از ۳۰ فروردین ماه با تشکیل ستاد ملی کرونا مصوبات جدید اعلام می شود. با توجه به گزارش های ارائه شده، شیب شیوع بیماری به واسطه همراهی و همکاری مردم و تلاش های صورت گرفته در البرز ملایم شده و بیماری تحت کنترل است اما تا مهار کامل آن فاصله داریم.

وی عنوان کرد: البرز نیز با همت کارکنان حوزه سلامت، مردم و تمامی دست اندرکاران ستاد مقابله با کرونا به سمت کنترل شدن، در حال پیشروی است. کسانی که جان خود را از دست می دهند نیز عموما دارای بیماری های زمینه ای یا کهولت سن هستند که باید این اقشار توجه بیشتری به سلامت خود داشته باشند. امید است رسانه ها نیز در راستای امیدآفرینی و نشر اخبار مثبت و همچنین آگاهی بخشی یار و همراه ما باشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری