کد خبر:4408
پ

شورای مجازی روابط عمومی ها و رسانه های شهرستان کرج فعال شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، فرماندار شهرستان کرج ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۲۷ اردیبهشت ماه «روز ارتباطات و روابط عمومی» بر ضرورت تقویت زیرساخت های نظام اطلاع رسانی در ادارات شهرستان کرج تأکید کرد و گفت: روابط عمومی های خبره علاوه بر نقش سخنگو و اطلاع رسانی به عنوان مشاور […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، غفور قاسم پور، فرماندار شهرستان کرج ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ۲۷ اردیبهشت ماه «روز ارتباطات و روابط عمومی» بر ضرورت تقویت زیرساخت های نظام اطلاع رسانی در ادارات شهرستان کرج تأکید کرد و گفت: روابط عمومی های خبره علاوه بر نقش سخنگو و اطلاع رسانی به عنوان مشاور ارتباطی مدیریت عالی دستگاه در تصمیم گیری های مدیریتی نیز باید ایفای نقش داشته باشند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی ها و رسانه ها فصلی مشترک در کارکردها و تنویر افکار عمومی دارند، افزود: شورای مجازی روابط عمومی ها و رسانه های شهرستان کرج به همین منظور و با هدف برقراری تعامل موثر بین روابط عمومی ها و رسانه ها، دسترسی سریع به مدیران روابط عمومی ادارات شهرستان کرج و در راستای  اجرای طرح ها و برنامه های ابلاغی در حوزه اطلاع رسانی و تولیدات خبری در شبکه اجتماعی داخلی بله فعال شده است.

فرماندار شهرستان کرج در ادامه با تأکید بر ضرورت انتخاب مدیران روابط عمومی متخصص و با تجربه و حرفه ای در دستگاه ها تصریح کرد: سربازان خط اول جبهه اطلاع رسانی باید علاوه بر سواد رسانه ای، توانایی همگامی با موج جدید تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات را داشته باشند و برنامه راهبردی ارائه دهند.

وی همچنین با بیان اینکه روابط عمومی ها مدیریت ارتباطات اجتماعی و انسانی را نیز عهده دار هستند، مطرح کرد: روابط عمومی ها علاوه بر ضرورت گسترش پیوست های ارتباطی و اطلاعاتی باید آموزش های تخصصی لازم را نیز که ویژه ی مدیران روابط عمومی ها است اعم از آداب تشریفات، فن بیان مناسب، آشنایی با تولید محتواهای رسانه ای و بسته های خبری و … مطابق با استانداردهای روز فراگیرند.

وی با تأکید بر ضرورت درک صحیح مدیران از کارکرد روابط عمومی ها و نیز لزوم قرارگیری روابط عمومی ها در بالاترین جایگاه و سطح سازمانی بیان کرد: روابط عمومی ها ابزار و بلندگوی سازمان ها نیستند و باید به جایگاه واقعی خود برسند، لذا با تقویت زیرساخت روابط عمومی ها شاهد ارتقای جایگاه دستگاه های اجرایی نیز خواهیم بود. روابط عمومی باید بین مردم و سازمان نیز روابط سودمندی را برقرار کند.

قاسم پور عنوان کرد: روابط عمومی ها به دلیل اینکه مهندسی افکار عمومی را بر عهده دارند باید در حوزه وظایف و ماموریت های خود نسبت به ترغیب، اقناع و آمادگی افکار عمومی در مواقع بحرانی وارد عمل شوند و واکنش سریع به بحران ها، استراتژی ایفای نقش مسئولانه ارتباطی روابط عمومی ها در مدیریت ارتباطات راهبردی سازمان است. دسترسی به ابزارهای ارتباطی نوین همچون اینترنت و شبکه های اجتماعی، تعامل سازنده و دوسویه با رسانه ها و استفاده صحیح از کارکردهای آن شاه کلید موفقیت روابط عمومی ها در دستگاه ها خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری