کد خبر:5285
پ

شهردار کرج باید در چارچوب وحدت و تعامل با شورای شهر حرکت کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دویست و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج عصر امروز با حضور اعضا، شهردار، معاونان و مدیران شهرداری کرج در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد. اکبر سلیم نژاد، رئیس شورای اسلامی شهر کرج در نطق پیش از دستور گفت: در ابتدا متذکر می شوم که در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دویست و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج عصر امروز با حضور اعضا، شهردار، معاونان و مدیران شهرداری کرج در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد.

اکبر سلیم نژاد، رئیس شورای اسلامی شهر کرج در نطق پیش از دستور گفت: در ابتدا متذکر می شوم که در جابجایی ها و انتصابات اخیر هیچ رایزنی و هماهنگی با بنده صورت نگرفته و تصمیمات نظر و سلیقه شخص شهردار بوده است. بنده با توجه به دیدگاه ها و مباحث موجود و در راستای حفظ تعامل و وحدت، از شهردار تقاضای مسکوت نگه داشتن موقت انتصابات را داشتم اما متاسفانه وی بر خلاف منویات شورای اسلامی شهر جابجایی ها را انجام داد.

وی بیان کرد:اگرچه قصد نمایندگان مردم دخالت در عزل و نصب ها نیست و قانون نیز چنین مجوزی را صادر نکرده است اما هیچ احدی نمی تواند چارچوب مشورتی و روحیه دلسوزی و نظارتی ما را زیر سوال ببرد. شهردار باید در چارچوب وحدت و تعامل با شورای شهر حرکت کند؛ تنها در این صورت می توان به اهداف و سیاست های متعالی و خدمت حقیقی به شهروندان دست یافت.

سلیم نژاد تصریح کرد: همه اختیارات شهردار ناشی از تفویض اختیار و اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر است و این گونه نیست که عمران و آبادانی ها و افتتاحیه ها بخشی از رزومه و عملکرد شهردار تلقی شود و در مقابل، ایرادات، تخلفات و حاشیه ها را به پای نمایندگان مردم بنویسند؛ خیر این طور نیست! ما به عنوان نمایندگان مردم موظف به نظارت، مشورت و دلسوزی هستیم تا شهر به نحو احسن اداره و بهترین خدمات به شهروندان ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که بنده از باب دلسوزی و احساس مسئولیت و به نمایندگی از اعضای شورای شهر از شهردار موضوع مسکوت نگه داشتن موقت انتصابات را تقاضا می کنم تا جابجایی ها در فضای وحدت و تعامل صورت گیرد و حرکت رو به جلوی مدیریت شهری مخدوش و متوقف نشود، انتظار احترام و تایید این خواسته را دارم و اینکه شهردار بنای بی توجهی داشته باشد، شورای شهر بی احترامی ها را نمی پذیرد و در مقابل آن می ایستد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: وظیفه و رسالت اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم در درجه اول نظارت و مشورت است و این گونه نیست که ما نسبت به انتصابات و عزل و نصب ها حساس نباشیم. اینکه سرمایه های شهر به عنوان امانت مردم و حق الناس در اختیار چه کسانی قرار می گیرد، بسیار حائز اهمیت است؛ امیدواریم شهردار بنای عملکرد در چارچوب وحدت و همکاری را داشته باشد و به تذکرات نمایندگان مردم مضاعفاً اهمیت دهد.

قرارداد با شرکت هدی ارقام معضل چند ساله مدیریت شهری کرج

مهدی حاجی قاسمی، دبیر و عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر کرج نیز در این جلسه گفت: همانطور که در قرارداد با شرکت هدی ارقام شهرداری تعهداتی را در طولانی مدت متقبل شده، در بحث تاسیس شرکت بهره برداری و انتقال کنارگذر شمالی نیز باید توجه داشته باشیم که قرارداد عمر سه دهه ای دارد و چنانچه در فواصل زمانی به نقص ها و مشکلات آن پی برده شود، به آسانی نمی توان جبران مافات کرد.

وی اضافه کرد: باید مباحث حقوقی قراردادها، تعهدات متقابل و آثار مالی و اجرایی آنها بررسی و چکش کاری کارشناسی انجام شود و همانطور که امروز قرارداد با شرکت هدی ارقام به یکی از معضلات چند ساله مدیریت شهری کرج تبدیل شده، ما برای آیندگان مشکلات این چنینی را به میراث نگذاریم و شفافیت و وسواس و دقت نظر لازم را داشته باشیم.

حاجی قاسمی عنوان کرد: در خصوص قرارداد با شرکت هدی ارقام در ادامه سلسه تذکرات ارائه شده تقاضا دارم که شهرداری هرچه سریع تر نشست های پایانی را با این شرکت برگزار کرده و ضمن شفاف سازی مباحث و تعیین تکلیف پرونده، وضعیت همکاری را شفاف سازی کند؛ امیدوارم در قراردادهای آتی به ویژه قراردادهای طولانی مدت از ابتدا منافع، حقوق و مصالح شهر را مدنظر قرار دهیم.

مدیران شهرداری در پاسخگویی به تذکرات شورای شهر کوتاهی نکنند

حسین محمدی، رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج طی تذکری به شهرداری در خصوص عدم پاسخ سریع به تذکرات نمایندگان مردم اظهار کرد: مدیران شهرداری کرج در پاسخ به تذکرات و آمارهای درخواستی اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم کوتاهی نداشته باشند و اهتمام بیشتری به خرج دهند تا هم در زمان مناسب پاسخ ها ارائه شود و هم از نظر محتوا کامل و‌ مستند باشند که بتوان از پاسخ ها استفاده لازم را برد.

وی رسیدگی به تذکرات اعضای شورای اسلامی شهر را عامل پیشرفت در امور اجرایی دانست و تصریح کرد: تذکرات اعضای شورا در کوتاهترین زمان ممکن پیگیری و پاسخگویی ‌شود. شفافیت باید در اولویت امور قرار گیرد و تذکراتی که در جلسات شورا مطرح و به شهرداری منعکس می شود، در راستای اصلاح امور و اداره بهتر شهر است که باید به درستی مورد توجه قرار گیرند.

این عضو شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۲۸ نفر از نیروهای مجموعه میلاد شهرداری کرج باید تعیین تکلیف شوند، مطرح کرد: با توجه به اتمام قرارداد پیمانکار مجموعه میلاد و تعطیلی مجموعه در زمان کرونا لازم است ادامه همکاری و مشکل حقوق و مزایای نیروهای مجموعه تعیین تکلیف شود که این همکاران و خانواده های آن ها با مشکلی مواجه نشوند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری