کد خبر:4727
پ

شهرداران شهرهای اقماری سهم خود را از هزینه های پسماند پرداخت کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، احمد خیری، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در خصوص آخرین اقدامات انجام شده جهت ساماندهی حلقه دره گفت: سیاست های کلی مدیریت شهری و نظام محیط زیست شهری مبتنی بر کاهش تولید پسماند و دفع حداقلی و افزایش بازیافت است و با توجه به این سیاست از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، احمد خیری، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در خصوص آخرین اقدامات انجام شده جهت ساماندهی حلقه دره گفت: سیاست های کلی مدیریت شهری و نظام محیط زیست شهری مبتنی بر کاهش تولید پسماند و دفع حداقلی و افزایش بازیافت است و با توجه به این سیاست از سال گذشته برنامه‌هایی در دستور کار گرفت و زیرساخت‌های خوبی فراهم شد.

وی افزود: پس از گذشت پنج سال از تاسیس واحد پیرولیز که بازیافت ۱۰۰ درصدی کیسه های پلاستیکی را انجام می‌دهد، اسفند ماه سال گذشته مجوز آن اخذ شد و اکنون آغاز به کار کرده است. همچنین توسعه کارخانه کمپوست را که با ظرفیت ۳۵۰ تن کارکردی نامطلوب داشت و ۱۰ هکتار از اراضی اطراف آن را آلوده کرده بود اورهال کردیم و فاز یک آن همراه با بازسازی خطوط قدیمی تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خیری از بهره برداری از ۱۵ پروژه با ارزش تقریبی ۵۰ میلیارد تومان در کرج در سال جاری خبر داد و بیان کرد: لندفیل مهندسی بهداشتی به مساحت ۷ هکتار و اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان تا تیر ماه به اتمام می رسد. تمام تلاش ما بر آن است که با تکنولوژی های روز دفن را به حداقل برسانیم که در این راه باید سایر دستگاه‌های مسئول مانند شهرداران شهرهای اقماری قدرالسهم خود از هزینه ها را پرداخت کنند تا بتوانیم اقدامات مثبتی را انجام دهیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری