کد خبر:3270
پ

سیگار ریه را برای ابتلا به کرونا مستعد می کند/ضرورت شناسایی افراد مشکوک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر سید حسن اینانلو، معاون دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: توصیه‌ای که سازمان بهداشت جهانی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا کرده، رژیم غذایی سالم و عدم مصرف الکل و مواد غذایی شیرین است. مواد غذایی در ابتلا به این بیماری موثر هستند؛ کشیدن سیگار باید به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، دکتر سید حسن اینانلو، معاون دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: توصیه‌ای که سازمان بهداشت جهانی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا کرده، رژیم غذایی سالم و عدم مصرف الکل و مواد غذایی شیرین است. مواد غذایی در ابتلا به این بیماری موثر هستند؛ کشیدن سیگار باید به شدت کاهش یابد چرا که ایمنی بدن را پایین می‌آورد و ریه را برای ابتلا مستعد می‌کند. به افراد توصیه می‌شود که ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنند زیرا سیستم امنیتی بدن تقویت و از ابتلا به کرونا جلوگیری می شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه بحث بهداشت روان یکی از موضوعات حائز اهمیت امروز است، بیان کرد: باید در راستای کاهش استرس مردم خصوصا آن‌هایی که در خانه قرنطینه هستند تلاش شود که یکی از راه‌های کاهش استرس، صحبت با یکدیگر، موزیک گوش‌کردن و کتاب خواندن است و باید از شنیدن خبرهای مأیوس کننده به شدت پرهیز کرد.

اینانلو با بیان اینکه کشورهایی که در میانگین سالمندی قرار دارند بیشتر در معرض مرگ و میر متأثر از کرونا ویروس هستند، تصریح کرد: هر یک از استان‌های کشور در فازهای مختلف اپیدمی هستند؛ استان‌هایی مانند آذربایجان‌ شرقی و غربی، همدان و استان‌هایی که کمتر ابتلا در آنجا گزارش شده باید بیشترین انرژی برای این استان‌ها صرف شود.

وی مطرح کرد: برای کنترل بیماری باید افراد مشکوک و تماس‌های افراد مبتلا شناسایی شود که در اکثر کشورها قابلیت این کار وجود ندارد، در کشور ما این‌کار در حال انجام است اما به خوبی صورت نمی‌گیرد به همین دلیل ما در شناسایی افراد بیمار و مشکوک خیلی موفق نبودیم. کیت‌های تشخیص کرونا که اکنون در دنیا از آن استفاده می‌شود، کیت‌های پی سی آر هستند که ۴۸ ساعت برای اعلام نتیجه زمان لازم است و این امر موجب می‌شود که کار به کندی انجام شود.‌

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اظهار کرد: قرنطینه یکی از اقدامات مهمی است که کشورها باید آن ها را انجام دهند. ما نیز در استان البرز در حال انجام قرنطینه هستیم و به افرادی که مبتلا هستند توصیه می‌شود در خانه‌های خود قرنطینه شوند. یکی از مواردی که دنیا با آن روبرو است کمبود اقلام پیشگیرانه است که موجب درگیری افراد زیادی از کادر بهداشت و درمان شده است.

اینانلو بیان کرد: سازمان بهداشت جهانی اکنون نمی‌داند در هر کشور ماسک و اقلام ضدعفونی کننده به چه میزان تولید می شود و مشکل بعدی لغو پرواز‌ها و ماندن کشتی‌ها در بنادر است که توزیع این کالا‌ها را با سختی روبه‌رو کرده است.‌ ما باید تمام توان خود را برای افرادی که علامت‌دار هستند به کار گیریم تا بتوانیم این افراد را شناسایی و این بیماری را کنترل کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری