کد خبر:4220
پ

سیستم‌های دوگانه توزیع آب ارزیابی شوند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ذوالفقار مهدی زاده، مدیرعامل جدید شرکت آبفای استان البرز با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرج با آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و گفت و گو کرد. آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز در این جلسه ضمن عرض خیرمقدم به […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان البرز، ذوالفقار مهدی زاده، مدیرعامل جدید شرکت آبفای استان البرز با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرج با آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و گفت و گو کرد.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز در این جلسه ضمن عرض خیرمقدم به مدیرعامل جدید شرکت آبفای استان البرز، مسئله آب و رسیدگی به مواردی که برگشت آن به آب است را حساس و دارای اهمیت ویژه‌ای عنوان کرد.

وی با اشاره به کاهش منابع آبی در ایران بیان کرد: حفر چاه‌های غیرمجاز، استفاده بی‌رویه از مانع آبی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شهرها از عوامل کاهش منابع آبی هستند. دادستانی و دستگاه قضایی استان باید قاطعانه از حفر چاه و ساخت‌وسازهای غیرمجاز و آب دزدی جلوگیری کند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه آب جزو مباحات اولیه است و کسی مالک آن نیست، مطرح کرد: با اینکه کسی مالک آب نیست و مردم در استفاده از آن آزادند اما طبق روایات و دستورات اهل‌بیت علیهم‌السلام اسراف و استفاده بی‌رویه از آن خلاف شرع است.

حسینی همدانی با تأکید بر اینکه کسی با پرداخت هزینه آب‌بها مالک آن نمی‌شود، اضافه کرد: مردم صرفاً هزینه آب‌رسانی را پرداخت می‌کنند و کسی تحت هیچ عنوانی اجازه اسراف آن را ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر جلوگیری از هدر رفت آب در سیستم‌های شبکه توزیع، اظهار کرد: میزان هدررفت آب در شبکه‌های توزیع آب شهری کشور ۲۵ درصد است که باید با نشت‌یابی و اصلاح سیستم‌های توزیع از آن جلوگیری شود.

وی بر ارزیابی سیستم دوگانه توزیع آب جهت مدیریت مصرف آن تأکید و خاطرنشان کرد: باید مزایا و معایب شبکه‌های دوگانه توزیع آب بررسی و به صورت پایلوت در بخشی از استان پیاده‌سازی شود تا کارآمدی آن بررسی شود.

امام جمعه کرج با تأکید بر استفاده از مشارکت‌های مردمی جهت تفکیک آب شرب از آب مصارف بهداشتی، افزود: می‌توان با فرهنگ‌سازی و در اختیار گذاشتن تسهیلات مشترکان را جهت پیاده‌سازی سیستم دوگانه توزیع آب تشویق کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری